+

вівторок, 3 листопада 2015 р.

Урочисті богослужіння з нагоди 120-річниці Свято-Воскресенського кафедрального собору м.Рівне

31 жовтня та 1 листопада 2015 року відбулись урочисті Богослужіння в м.Рівне з нагоди 120-річниці Свято-Воскресенського кафедрального собору. На запрошення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона до Рівненської єпархії УПЦ КП прибув єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій ( Руднік) , який у суботу, 31 жовтня ввечері, напередодні 22-ої неділі після П'ятидесятниці, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, очолив Всенічне бдіння у Свято-Воскресенському кафедральному соборі міста Рівне.
Владиці співслужив: ректор Рівненської духовної семінарії протоієрей Віталій Лотоцький та клірики кафедрального храму.
1 листопада, у 22-гу неділю після П'ятидесятниці, у Свято-Воскресенському соборі міста Рівне відбулося урочисте богослужіння з нагоди 120-ої річниці кафедрального храму.
Богослужіння очолив Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній.
Під час Божественної літургії митрополиту Епіфанію співслужили: архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон; єпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл; єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій; єпископ Вишгородський Агапіт; заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків архімандрит Кіріон (Інасарідзе);  клірики Свято-Покровського і Свято-Воскресенського кафедральних соборів та запрошене духовенство.
За літургією були піднесенні додаткові прохання про мир в Україні та прохання про подолання розділення Української Православної Церкви. Помолились також за упокій убитих на Донбасі воїнів, які віддали своє життя за волю, незалежність і цілісність Української Держави, та всіх загиблих на Майданах.
По завершенні літургії відбувся хресний хід навколо храму, який завершився на соборній паперті читанням Євангелія.
Потім митрополит Епіфаній привітав духовенство і вірних з ювілеєм, та підніс в подарок для Свято-Воскресенського собору старовинну ікону Воскресіння Христового.
Закінчилось урочисте богослужіння виголошенням многоліття Святішому Патріарху Філарету, духовенству, владі, війську та вірним Української Православної Церкви Київського Патріархату.
Також в цей день архієреї, духовенство, представники влади і парафіяни поклали квіти біля пам’ятної дошки загиблих Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, яка знаходиться поруч із Свято-Воскресенським кафедральним собором.
Прес-служба Закарпатської єпархії УПЦ КП.


Рекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: