пʼятниця, 19 лютого 2021 р.

Єпископ Варсонофій молитовно відзначив свій День Ангела.

19 лютого 2021 року духовенство Закарпатської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) на чолі з єпископом Ужгородським і Закарпатським Варсонофієм, вшанували Небесного покровителя Архіпастиря - прп.Варсонофія Великого та головну святиню Закарпатської єпархії УПЦ (ПЦУ) - ікону Христа Спасителя "Прийдіть до Мене всі струджені і обтяжені, і Я вас заспокою".  

Відтак була відслужена Божественна літургія святителя Іоана Золотоустого, яку очолив єпископ Варсонофій. Богослужіння прикрасив своїм співом хор Свято-Троїцько-Михайлівського храму.

Під час Богослужіння духовенство молились за мир в Україні, за військо нашої Держави, а також, на заупокійній єктенії, священнослужителі возносили молитиви до Творця за усіма загиблими військовослужбовцями, що були вбиті  при виході з Дебальцево, а також за Героями Небесної Сотні, що загинули під час Революції Гідності. 

По завершенню Літургії відбувся молебень перед святою іконою Христа Спасителя "Прийдіть до Мене всі струджені і обтяжені, і Я вас заспокою", по завершенню якого кожен зміг приложитись до святого образу.  

З словом вітання, від імені духовенства  звернувся до Архієрея секретар Закарпатської єпархії протоієрей Сергій Ємець : 

"Ваше Преосвященство! Дорогий владико! 

Прийміть сердечні вітання з нагоди Дня Вашого тезоіменитства!

У цей особливо значимий для Вас день Бажаємо Вам міцного здоров`я, невичерпної духовної радості і благодатної допомоги Божої у всіх добрих справах на славу Української Православної Церкви! 

Низький Вам земний уклін за подвижницьку працю щодо примноження духовно-моральних і культурно-історичних цінностей Святого Православ`я на Закарпатській кафедрі української землі, за Ваш приклад любові до Бога і ближнього, за приклад милосердя та благодійності, за батьківську турботу про зміцнення в людських серцях віри, надії і любові.

В святому писанні сказано, що по Ділам вашим скажуть чиї учні.... Саме справи і промовляють в цей час за Вас. Зі смиренням несете покладений  Господом Хрест.

Нехай всемилостивий Господь завжди допомагає Вам на шляху служіння Йому й ближнім, щедро обдаровуючи Вас  натхненням і силою, терпінням, смиренням і любов’ю.

Заступництвом і молитвами святого Варсонофія нехай укріпить Вас у вірі, надії, любові й усіх чеснотах християнських. Бажаємо Вам всяких духовних і земних благ во спасіння на многії і благії літа!

Іс полла еті Деспота!"

Відтак Архіпастир виголосив проповідь та привітав клірика єпархії - протоієрея Івана Готу з 71-річчям, після чого було виголошене уставне многоліття.

Архієрея також привітало керівництво 128-ої ОГШБр.

ДОВІДКА: Святиня Закарпатської єпархії  - ікона Христа Спасителя  "Прийдіть до Мене всі струджені і обтяжені, і Я вас заспокою" є списком з ікони - оригіналу, що зберігається в монастирі святого Герасима Йорданського на Святій Землі (в Палестині). Ікона була написана художницею з міста Почаїв Сімащук Валентиною Миколаївною та освячена архієпископом Рівненським та Острозьким  Іларіоном та єпископом Ужгородським та Закарпатським Варсонофієм у 2016 році.

Прес-служба Закарпатської єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ).


Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: