понеділок, 7 жовтня 2019 р.

Єпископ Варсонофій очолив паломницьку групу до Святої Землі.

З благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, з 26 по 03 жовтня 2019 року, єпископ Ужгородський і Закарпатський Української Православної Церкви (ПЦУ) Варсонофій, здійснив паломництво на Святу Землю. Паломницька група складалась з п'ятдесят двох чоловік, та очолював її єпископ Варсонофій. Паломники відвідали: Лавру святого Савви Освяченого, Поле пастушків, прославили Богомладенця українською колядою, Храм Різдва Христового у Вифлиємі, де відслужили акафіст Божій Матері, гору Фавор (місце Христового Преображення), Храм Преображення Господнього (г.Фавор); Також помолились в Храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці в Назареті. Місце де Архангел Гавриїл звістив благу вість Діві Марії, Кану Галілейську, де за Євангелієм від Іоана, на весіллі, відбулось перше чудо Спасителя-вода перетворилась на вино, Капернаум, Галилейське море, Храм Дванадцяти апостолів. Відвідали Храм "Дорміцион" (Храм Успіння Богородиці на Сионі) - місце де стояв будинок апостола Іоана Богослова, в якому відбулось Успіння Пресвятої Богородиці, Єлеонську гору-місце вознесіння Спасителя. Також паломники мали змогу перебувати на Горі Каранталь-місце де Христос постував 40 днів, та був спокушуваний дияволом, після чого відвідали Ієрихон, а саме Храм пророка Єлисея. На подвір'ї цього храму знаходиться смоковниця на якій митар Закхей зустрічав Ісуса Христа. Також священнослужителі та віряни омились в святих водах Йордану після чого помолились за мир в Україні в монастирі святого Герасима Йорданського. Паломники з Преосвященнійшим єпископом Варсонофієм пройшли Дорогою скорботи (Via Dolorosa). Та на завершення звершили подячний молебень Богу в храмі святого великомученика Георгія Побідоносця.
В день свята Воздвиження Хреста Господнього, на Святій Землі, відслужили Божествену літургію свт.Іоана Золотоустого в храмі, який стоїть на місці будинку де спочила Богородиця. Очолив Богослужіння митрополит Луцький і Волинський Михаїл у спіслужінні єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія та духовенства Православної Церкви України.
Під час Божественної літургії були виголошені додаткові прохання за Державу нашу, воїнство наше, яке захищає кордони України від російського загарбника, в зоні проведення ООС, волонтерів, сиріт та вдів, та за припинення війни на сході Вітчизни нашої. Завершилось богослужіння уставним многоліттям, після якого Архіпастир звернувся до людей з словом повчання, та подякував всім за спільне богослужіння.

Прес-служба Закарпатської єпархії.

Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: