+

пʼятниця, 9 листопада 2018 р.

Вітальне слово єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія з Днем української писемності та мови.

9 листопада наша країна відзначає надзвичайне важливе для нас свято – День української писемності та мови. В зв'язку з цим керуючий Закарпатською єпархією  єпископ  Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, привітав всіх жителів Закарпаття:

Дорогі браття і сестри!

Щиро вітаю Вас з Днем української писемності та мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України на підтримку громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. Воно спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та красоти. Це свято направлене на об’єднання нації на шляху до відродження духовності, формування державності , адже саме рідна мова є найбільшим скарбом для кожного народу, ознакою зрілості громадського суспільства та гідного майбутнього прийдешніх поколінь. Цього ж дня православна церква вшановує пам'ять святого Преподобного Нестора-Літописця, який був послідовником видатних творців слов’янської писемності Мефодія і Кирила, і якого називають основоположником письмової української мови. Наш народ – єдиний. Його мова – це велика основа для єдності всієї держави і духовна гарантія її майбутнього. Закликаю на Вас Боже благословення, від щирого серця зичу міцного здоров’я, бадьорості духа. Мудрості Вам, щирості, успіхів і плідної праці на благо українського народу.

З любов'ю у Христі,

+ Варсонофій
єпископ Ужгородський і Закарпатський
09.11.2018 р.
Донбас.

Рекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: