неділя, 28 жовтня 2018 р.

Посольство України в Румунії спростувало фейкові матеріали про можливі утиски румунської православної громади України

Посольство України в Румунії виступило із заявою щодо розповсюдження у медіа-просторі інформації про можливі утиски румунської православної громади України внаслідок отримання Українською Православною Церквою автокефалії.

Протягом останнього часу у медіа-просторі активно поширюється інформація про можливі утиски румунської православної громади України внаслідок отримання Української Православної Церкви (УПЦ) автокефалії.

В іноземній пресі, в тому числі в румунській, розповсюджується фейкові матеріали з  провокаційними тезами про нібито загрози того, що процес отримання і практичної реалізації автокефалії УПЦ «супроводжуватиметься захопленням українськими націоналістами православних церковних споруд румунських парафій, які наразі відносяться до УПЦ Московського Патріархату», а також «забороною богослужіння в румунських церквах України румунською мовою». Нажаль, заяви з аналогічним підтекстом лунають останнім часом як з боку окремих лідерів румунської громади України, так і з боку румунських політиків, які, на нашу думку, не усвідомлюють високу ступень провокаційності подібних безвідповідальних заяв й закликів, а також їх можливі негативні наслідки для регіону. 

Наголошуємо на штучності подібних провокаційних ідей, а також на тому, що за їх розповсюдженням, в тому числі у середовищі румунської громади України, стоять завуальовані інтереси проросійських кіл, які зацікавлені у дестабілізації ситуації в Україні та її відносин із сусідніми державами.

У цьому зв’язку зазначаємо, що Президент України Петро Порошенко у заяві з нагоди рішення Синоду Вселенського Патріархату щодо продовження процесу надання автокефалії Українській Православній Церкві наголосив на повній готовності Української держави захищати права та інтереси всіх релігійних громад країни, а також не допускати будь-яких провокацій та екстремістських проявів на нашій території.

«Українська влада гарантує повне дотримання релігійної свободи для віруючих усіх конфесій. У нас не було, нема і не буде державної церкви. І в освячену Томосом Православну Церкву теж ніхто нікого не «запрошуватиме» силоміць. Це – питання вільного вибору для кожного віруючого.

Спільне творення незалежної церкви не може бути підставою для розбрату, для протистояння, для насильства. Ми цього точно не маємо допустити. Навпаки, це - дорога до миру, спокою, порозуміння…» –  наголосив Президент України у своїй заяві.

Результати нещодавно проведених соціологічних досліджень, зокрема Центру Разумкова, свідчать про те, що 72% населення України є віруючими, з яких 67% вважають себе православними.

Водночас, упродовж 2010-2018 років відбулися значні зміни в конфесійному самовизначенні православних громадян. Зокрема, число віруючих Української Православної Церкви Московського патріархату (УПЦ МП) скоротилося майже вдвічі –  з 24% до 13%. Натомість майже вдвічі зросла кількість віруючих Української Православної Церкви Київського патріархату (УПЦКП) – з 15% у 2010 році до 29% у 2018 році. Прихильниками Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ) вважають себе близько 0,3% населення нашої країни, що обумовлюється вузько регіональним характером цієї конфесії.

Крім того, останніми роками намітилася тенденція до суттєвого збільшення кількості (наразі близько 60%) прихильників створення Української Помісної Православної Церкви (УППЦ) та зменшується кількість тих, хто виступає за те, щоб Українська Православна Церква залишалася частиною РПЦ (наразі таку позицію підтримують лише 9% населення).

Згідно з проведеними у серпні цього року соціологічною групою «Рейтинг» опитуваннями, 52% українців підтримують думку про те, що саме УПЦ КП має право вважатися історичною правонаступницею Православної Церкви, утвердженої в Київській Русі 1030 років тому. Про УПЦ МП як правонаступницю стверджують лише 12%.

Варто також зазначити, що наразі 70% населення вважають спадкоємицею Київської Русі саме нашу країну. У той же час протилежної думки дотримуються лише 9%.

Аналогічна тенденція простежується і в довірі до окремих конфесій. Так, наразі громадяни України найбільше довіряють УПЦ КП – 38%. Натомість УПЦ МП має лише 12% довіри, що обумовлюється усвідомленням більшістю населення нашої країни залежності Московської Митрополії від РПЦ, яка відкрито підтримує агресивні дії РФ стосовно нашої держави.

Динаміка розвитку УПЦ КП також суттєво перевершує аналогічні процеси в УПЦ МП. Зокрема, упродовж 2008-2018 років кількість релігійних громад в УПЦ КП зросла на 25%, а в УПЦ МП – лише на 8%. Крім того, в УПЦ КП за цей же період значно зросла кількість священнослужителів –  на 20%, а в УПЦ МП – лише на 9%.

Таким чином, як розвиток ситуації в основних українських православних конфесіях, так і провідні тенденції в суспільній свідомості населення Української держави свідчать про актуалізацію питання стосовно надання Українському православ’ю Томосу на автокефалію.

Прес-служба Закарпатської єпархії за інформацією  https://romania.mfa.gov.ua

Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: