+

четвер, 13 квітня 2017 р.

Єпископ Варсонофій здійснив Чин обмивання ніг в Великий четвер.

13 квітня 2017 року, у Великий Четвер,Преосвященний єпископ  Варсонофій, керуючий Закарпатською єпархією , очолив Вечірню з Літургією св. Василія Великого в Свято-Троїцько-Михайлівському храмі м.Берегово, після якої традиційно здійснив чин умивання ніг 12-м священикам. Цей чин не часто зустрічається у богослужбовій практиці, і лише в кафедральних храмах. Суть його полягає в тому, що в Страсний Четвер архієрей, за образом Христа, що умив ноги своїм учням за Тайною Вечерею, омиває в храмі ноги сидячим священнослужителям, на знак глибокої смиренності і служіння народові Божому. Диякон Володимир Марцінів виголошував уривок з Євангелія, в якому описується омивання ніг Спасителем Своїм учням. Під час читання слів «і положи ризи свої» Владика зняв з себе вбрання і залишився в підсаккоснику, єпитрахилі, поясі і поручах, а потім при відповідних словах Євангелія взяв «лентіон» (широкий і довгий рушник) і хрестоподібно влив воду в умивальницю.
Далі Євангеліє розповідає, що Господь розпочав умивати ноги учням і витирати лентієм, яким був перепоясаний. В цей момент Владика Варсонофій поливав водою на ноги священиків і витирав їх рушником, яким він, як і Спаситель на Тайній вечері, опоясався. Апостола Петра, котрий відмовлявся від того, щоб Спаситель омив йому ноги представляв благочинний Берегівського району протоієрей Михаїл Савко.
Потім єпископ Варсонофій виголосив проповідь, в якій розповів про події Страсного Четверга, про Таїнство Євхаристії, в якому всі присутні сьогодні поєдналися в одне Тіло – Церкву.

Прес-служба Закарпатської єпархії.


Рекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: