+

середа, 15 лютого 2017 р.

Звернення єпископа Варсонофія в день вшанування пам"яті воїнів – інтернаціоналістів                                                              
                                                                  ЗВЕРНЕННЯ

                                           Керуючого Закарпатською єпархією
                           Української Православної Церкви Київського Патріархату
                                        єпископа Ужгородського і Закарпатського

                                                                ВАРСОНОФІЯ

     в день вшанування пам"яті воїнів – інтернаціоналістів 15 лютого 2017 року Божого.

 Всечесне духовенство , шановні представники державної влади та органів місцевого самоврядування  Закарпаття,  високоповажне воїнство , дорогі браття і сестри!

                                                Слава Ісусу Христу !

        В цей день , коли Православна Церква  вшановує  свято Стрітення Господа нашого Ісуса Христа , ми також відзначаємо 28-му річницю  виведення радянських військ з республіки Афганістан, вшановуючи воїнів-інтернаціоналістів , в першу чергу,  наших співвітчизників.
    Ціна чужої війни коштувала для України втратою 3360 чоловік. Із них: загинуло 3280, пропало безвісті 80, поранено понад 8 тис, стали  інвалідами 3560 осіб. Після військових дій померло від ран, захворювань більше, ніж загинуло. Кількість інвалідів збільшилось вдвічі. Всього ж пройшло через афганську війну 160 тисяч українців.
     Можна багато розмірковувати про те військове протистояння, але я точно знаю, що ми маємо робити - ми повинні пам'ятати про героїзм, мужність, силу духу наших військовослужбовців , які пішли захищати не свою Батьківщину, однак з честю виконали свій військовий обов’язок до кінця.
     Чи є у війнах переможці? Ні звичайно. У війнах не може бути переможців, бо всі в них переможені тим, що війна – це смерть, яка забирає найдорожче у людини – її життя; бо війна – це каліцтво, як духовне, так і фізичне;  війна це справжнє  пекло. Можна побудувати дороги, нові міста,  зорати поле  і посіяти зерно, підняти господарство. Але примусити  битися серце у мертвої людини – неможливо; залікувати зранену душу, не залишивши  величезного рубцю – неможливо; не бачити страхітливих снів, коли йдеш у бій і втрачаєш друга – неможливо.
   28 років тому закінчилася Афганська війна. Всі  вважали, що більше ніколи не будуть гинути у війнах українці. Ніхто не міг подумати, що  доведеться ховати наших співвітчизників, які знову змушені будуть взятися за зброю.  Проте реальність жахлива – сьогодні також  і воїни – афганці стоять на сторожі суверенітету  України – захищаючи її  територію , мову, віру та культуру , приймаючи участь у війні з російським агресором , котра триває на сході України , в зоні антитерористичної операції.
    Сумна статистика говорить нам , що за час проведення АТО загинули більше 150 ветеранів Афганістану , 500 було поранено.
    Українська Православна Церква Київського Патріархату , як любляча мати молиться , щоб Господь допоміг завершити нікому не потрібну війну в зоні АТО. Священнослужителі Закарпатської єпархії , та переконаний , і інших конфесій краю , молять Творця , аби  Він повстав  на допомогу нам і подав  воїнству нашому з Ім’ям Його перемогти. Погубив  наміри і неправедні насмілення тих, хто йде на нас війною.
     Отож, дорогі браття і сестри, віддаймо належну шану воїнам - українцям усіх часів, схилімо низько   голови перед матерями і вдовами воїнів, які героїчно загинули .Молімось до Творця , аби помилував і захистив усіх нас.

Боже благословення нехай буде з усіма Вами!

+ Варсонофій
милістю Божою,
Єпископ Ужгородський і Закарпатський

15 лютого 2017 року Божого

місто Мукачево.

Рекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: