неділя, 19 червня 2016 р.

Святий Дух- третя Особа Бога.


Дух Святий – це реальна особа. Він був посланий Богом перебувати у справжніх послідовниках Ісуса Христа після воскресіння Ісуса і Його вознесіння на небо (Книга Дії Апостолів, 2 розділ). Ісус сказав Своїм апостолам:
«І вблагаю Отця Я, і Втішителя іншого дасть вам, щоб із вами повік перебував, Духа правди, що Його світ прийняти не може, бо не бачить Його та не знає Його. Його знаєте ви, бо при вас перебуває, і в вас буде Він. Я не кину вас сиротами, Я прибуду до вас!» (Івана 14:16-18).
Дух Святий не є якоюсь туманною субсистенцією, чи безособовою силою. Він є особою, яка рівнозначна Богові Отцю і Богові Сину. Він вважається третьою особою Трійці. Ісус сказав Своїм апостолам:
«Дана Мені всяка влада на небі й на землі. Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку! Амінь.» (Матвія 28:18-20).
Бог є Отцем, Сином і Святим Духом. Усі божественні якості, які приписуються Отцю і Сину, також приписуються і Святому Духові. Коли людина народжується згори через віру в Ісуса Христа (Івана 1:12-13; Івана 3:3-21), то Бог перебуває у ній через Духа Святого (1 Кор. 3:16). Дух Святий має розум (1 Кор. 2:11), емоції (Римл. 15:30) і волю (1 Кор. 12:11).
Першочергова роль Святого Духа – це свідчити про Ісуса Христа (Івана 15:26, 16:14). Він доносить істину про Ісуса Христа до людських сердець. Святий Дух також діє як християнський наставник (1 Кор. 2:9-14). Він виявляє Божу волю і Божу істину віруючій людині. Ісус сказав Своїм апостолам:
«Утішитель же, Дух Святий, що Його Отець пошле в Ім'я Моє, Той навчить вас усього, і пригадає вам усе, що Я вам говорив.» (Івана 14:26).
«А коли прийде Він, Той Дух правди, Він вас попровадить до цілої правди, бо не буде казати Сам від Себе, а що тільки почує, казатиме, і що має настати, звістить вам.» (Івана 16:13).
Святий Дух був даний, щоб жити у серцях тих, хто повірив в Ісуса і сформувати у них Божий характер. Святий Дух викликає у нас любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віру, лагідність та здержливість. (Гал. 5:22-23). Замість того, щоб намагатися бути люблячим, терплячим, милосердним, Бог просить нас покаладатися у цьому на Нього. Тому християнам треба ходити у Дусі (Гал. 5:25) і сповнятися Духом (Еф. 5:18). Святий Дух дає силу християнам виконувати різні служіння, які сприятимуть духовному росту інших християн. (Римл. 12; 1 Кор. 12; Еф. 4).
Святий Дух також виконує функцію і серед невіруючих. Він викриває людські серця, говорячи їм правду про те, що ми грішні і потребуємо Божого прощення; про праведність Ісуса, який помер за наші гріхи замість нас; а також про Божий суд над світом і тими, хто не знають Його. (Івана 16:8-11). Святий Дух пробуджує наші серця і розуми, закликаючи нас покаятися і попросити у Бога нове життя.


Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: