+

субота, 19 грудня 2015 р.

Різдвяне послання Єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія

Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Закарпатської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату 

«Слава в вишніх Богу, і на землі мир, між людьми благовоління» (Лк. 2, 14) 

Дорогі браття і сестри! Христос рождається! Славімо Його! З почуттям великого духовного піднесення та християнської любові, дозвольте привітати Вас, шановні Закарпатці, дорогі священнослужителі Церкви Христової, всечесне чернецтво, любі брати і сестри, з Різдвом Христовим та наступаючим Новим роком.

Народження Божественного Немовляти — Спасителя світу — відбулося не в розкішних хоромах, а в убогій печері. У нічній тиші здійснилося це прекрасне диво, і першими про цю подію довідалися пастухи, які пасли неподалік худобу: «Раптом перед ними з’явився Ангел Божий, і світло Господнє осяяло їх. Пастухи злякалися, та Ангел сказав їм: “Не бійтеся! Я сповіщаю вам великурадість, що буде не тільки вам, а й усім людям: нинінародився в містіДавидовому Спаситель, Котрий є Христос Господь. І ось вам знак: визнайдетесповитеНемовля, Яке лежатиме в яслах”(Лк.2, 10-12).

І почувши ці слова, пастухи не засумнівались, не пішли шукати іншихсвідчень чи доказів, а відразу прийняли Христа у свої чисті серця і поклонились Богомладенцю.

У день Різдва Христового немаєнікого, хто був би забутий, обділений або не помічений. Христос Спаситель народжується у плоті в наш грішний світ для того, щоб кожній людині відкрити шлях до примирення з Богом, щоб кожна людина, підводячи погляд до неба, мала можливість назвати Творця всього видимого і невидимого світу своїм Отцем.

Очистившись передріздвяним постом, дорогі брати і сестри, духовно спрямуймо наші думки і почуття й усе наше єство до Вифлеємської печери, до убогих ясел, в яких лежить Втілена Любов, Слово Боже, що стало плоттю (Ін. 1, 14) і прийшло до нас.

Тут, перед сповитим пеленами Богомладенцем, пильно прислухаймося до свого серця, задумаймося, чи бува не забули ми подякувати Христу за прожиті роки, за батьків і матерів, дітей та внуків, за можливість без перешкодного відвідування Храмів Божих?

Чи помолились ми за солдата, котрий Різдво Христове зустрічає не біля дружини та дітей, а на передовій -в зоні АТО?


Не забудьмо ж у ці світлідні і про знедолених братів і сестер наших — сиріт, вдів, людей похилоговіку, бездомних, бідних. Хай кожен з нас простягне до них руку допомоги, нагодувавши і одягнувши, подавши милостиню, створивши хоча б мале добро для них, принісши і в їхні стражденні душі світло Різдвяної зірки.

Більш як дві тисячі років тому, три Царі зі сходу принесли Христу дари, котрі собою символізували : золото- повагу до народженого Ісуса, як до Царя, ладан - як до Бога і як до смертної людини - смирна. А які ж наші подарунки новонародженному Месії повинні бути?

В першу чергу, найбільшим «даром Царів» від нас для Христа буде виконання ЙогоЗаповіді : «Возлюби ближнього твого , як самого себе» ! Наші добрі справи, наше піклування про тих, хто опинився у скруті і є цим невимовним багатством, котре принесе радість Богу, а нам спасіння в майбутньому житті.

Владиці неба і землі не потрібне від нас золото або срібло, Йому не потрібні наші маєтки чи шати… Він хоче для нас життя вічного, і каже : «Не складайте скарбів собі на землі, де нищить ї хміль та іржа, і де злодії підкопуються й викрадають. Складайте ж собі скарби на небі, де ні міль, ні іржаїх не нищить, і де злодії до них не підкопуються та не крадуть. Бо де скарб твій, там буде й серце твоє!» (Мт.6:19-21).

Цей рік, котрий минає був нелегкий для України в цілому. Багато громадян нашої держави в цілому, та Закарпаття зокрема - військовослужбовців не змогли в цей Святвечір скуштувати куті в колі своїх рідних та близьких, життя їх обірвалось від наслідків нікому не потрібної братовбивчої війни на Сході нашої Держави.

Помолимось за них. Вознесімо до Творця молитви і за всіх живих; помолимось за напоумлення тих хто йде на нас війною…

У ці святкові дні вітаю з Різдвом Христовим християн нашої області всіх конфесій, владу краю, Народних депутатівУкраїни від Закарпаття, духовенство, чернецтво, мирян і бажаю, щоб Всемилосердний Господь обдарував всіх нас Своєю благодаттю, допоміг у наших добрих справах, виростив у наших серцях любов до Бога і до ближнього, а також до нашої України, бажаю щоб Богонемовля Христос, Який заради нас «у вертепі народився і у яслах возліг» став осередком нашого життя, а світло Євангельської любові нехай світиться поміж нами, щоб усі бачили Чиї ми учні і прославляли Отця Небесного.

 Христос Рождається! СлавімоЙого! 

+ Варсонофій ЄпископУжгородський і Закарпатський

 Різдво Христове - 2016 рік Місто Мукачево.

Рекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: