понеділок, 1 квітня 2024 р.

Архіпастир звершив уставні богослужіння неділі Торжества Православ"я.

 


24  березня 2024 року, у першу неділю Великого посту, Православна Церква вшановує Торжество Православ’я. Встановлення цього свята пов’язано з подіями Константинопольського собору 843 року, що був скликаний благочестивою імператрицею Феодорою для відновлення іконошанування у Візантійській імперії.

На згадку про цю важливу для християнського світу подію, щорічно в першу неділю Великого посту, Православна Церква урочисто відзначає відновлення іконошанування та перемогу над усіма єресями, які існували з самого початку християнства.
Цього дня єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій в Свято-Троїцько-Михайлівському храмі м.Берегово очолив Божественну літургію свт. Василія Великого. Його Преосвященству співслужили: настоятель храму прот.Михаїл Савко, прот.Іван Дзерин та диякони Володмир Марцінів та Сергій Погребняков.Цього ж дня єпископ рукоположив в сан диякона іподиякона Михайла Дзерина.
За літургією була виголошена молитва за Україну, а також прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців.По завершенні Божественної літургії був відслужений молебень неділі Торжества Православ’я, який включає в себе читання «Символа віри», виголошення «Вічної пам’яті» усім захисникам Православ’я, проголошення «Многоліття» та піднесення молитов за Церкву.По завершенню молебня архіпастир звернувся до вірних з повчальним словом в якому закликав вірних твердо триматися Православної віри.
 
Прес-служба Закарпатської єпархії Української Православної Церкви ( ПЦУ)
Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: