вівторок, 25 квітня 2023 р.

Архієрейське богослужіння в 2-гу неділю після Пасхи.

 


23 квітня 2023 року, у неділю після Світлого Христового Воскресіння та в день, коли Свята Православна Церква вшановує пам’ять апостола від дванадцяти Фоми, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій очолив Богослужіння в єпархіальному храмі прп.Амфілохія Почаївського м.Ужгород.

Друга неділя після Пасхи також має назву – «Антипасха» або Фомина неділя. У перекладі з грецької це слово означає «замість Пасхи», тобто цього дня вперше оновлюється пам’ять Воскресіння Христового – євангельських подій, за яких Спаситель явився жонам-мироносицям і апостолам.

А Фоминою вона називається на спогад про чудо увірування апостола Фоми. При воскресінні Спасителя і Його першого явлення учням, Фома не був присутнім, і на запевнення учнів Христових про Воскресіння Ісуса він відповів: «Якщо не побачу на руках Його ран від цвяхів і не вкладу руки своєї в ребра Його, не повірю» (Ін. 20, 25). На восьмий же день після свого Воскресіння Спаситель явився апостолові Фомі і, засвідчуючи про те, що був з учнями весь цей час після Воскресіння, показав тому Свої рани. Побачивши Воскреслого Ісуса Христа Фома вигукнув: «Господь мій і Бог мій!». Цими словами Фома визнав не тільки віру у Воскресіння Христове, але й віру в Його Божество.

Його Преосвященству, співслужили прот.Ігор Войтович та ієрей Іван Кенез. Після запричасного стиха  проповідь виголосив о.Ігор.Цього дня вірним було роздано Артос та відслужено заупокійну поминальну літію

.Богослужіння завершилось уставним многоліттям.

Пресслужба Закарпатської єпархії ПЦУ.

Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: