середа, 17 березня 2021 р.

Єпископ Варсонофій звершив першу в цьому році Літургію Ранішосвячених Дарів

17 березня 2021 року, у середу першої седмиці Великого посту, Преосвященнійший Варсонофій, єпископ Ужгородський і Закарпатський звершив Літургію Ранішосвячених Дарів у єпархіальному храмі на честь прп. Амфілохія Почаївського м. Ужгород.

Владиці співслужив клірик храму ієрей Роман Цап.

Літургія Ранішосвячених Дарів – одне з найкрасивіших богослужінь Православної Церкви і є окрасою служб Великого посту. Її дійсно можна назвати серцевиною, найбільш характерним богослужінням цього священного періоду. Назва цієї служби розкриває нам саму сутність її, тобто вона є літургією саме Дарів Ранішосвячених. Цією ознакою відрізняється від повних Літургій святителів Василія Великого і Іоанна Золотоустого, на яких звершується Свята Євхаристія – приношення і освячення Дарів. В древніх рукописних служебниках це богослужіння називається «Літургією Великої Чотиридесятниці». Треба зазначити, що під час Великого посту протягом тижня, крім суботи і неділі, вірним пропонуються Святі Дари, що освячувались на одній із повних Літургій. Подаються християнам Святі Дари, щоб і в ці дні посту і скорботи за свої гріхи, вони могли причаститися Пречистих Тіла і Крові Господніх і, через споживання їх, освятитися і отримати духовні сили для боротьби з гріхами. Власне, Літургія Ранішосвячених Дарів не є «літургією» у тому сенсі, в якому ми розуміємо Літургії святих Василія Великого та Іоанна Золотоустого, а являється особливим чином Причастя.

Літургія Ранішосвячених Дарів починається Вечірнею, оскільки віруючі у древні часи строго дотримувались посту. Цей час для них був порою, повною стримання від їжі до заходу сонця. Причастя ж Святих Дарів повинно було завершити, увінчати пісний день. Власне, чин Літургії Ранішосвячених Дарів складається з Вечірні, в кінці якої подаються Святі Дари, звершується Причастя і підносяться після нього подячні молитви.

Прес-служба Закарпатської єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ).

Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: