вівторок, 16 березня 2021 р.

Єпископ Варсонофій очолив читання другої частини Покаянного канону прп. Андрія Критського.

16 березня 2021 року, у вівторок першої седмиці Великого посту, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій звершив читання другої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського за Великим повечір’ям в Свято-Успенському храмі м. Мукачево.

Разом з Преосвященним Владикою молилися настоятель вищевказаного храму протоієрей Сергій Потюк та богомольці.

У Великому Покаянному каноні всю біблійну історію преподобний Андрій переплітає з іносказаннями та робить її ілюстрацією до моральних розмірковувань. 

Перші сім з половиною пісень канону присвячені переважно героям та подіям старозавітної історії, у середині восьмої пісні підводиться підсумок зверненню до старозавітних образів: «Зі Старого Заповіту усіх нагадав тобі, душе, для прикладу», — і увага піснеписця переключається на новозавітні події. 

Кожен з добрих або злих персонажів біблійної історії – вервечка прабатьків, патріархів, суддів, царів, пророків, ізраїльтян та їхніх сусідів – стає для св. Андрія приводом розмірковувати про власний гріховний стан. Злі вчинки стають приводом розмірковувати про свої гріхи, а добрі – про відсутність своїх чеснот. Спастися, згідно зі св. Андрієм, можна через віддалення від пороків та пристрастей і наслідування чеснотам святих. В іншому разі недбалий грішник приречений горіти в полум’ї  його власних пристрастей.

Прес-служба Закарпатської єпархії
Української Православної Церкви (ПЦУ).Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: