середа, 3 лютого 2021 р.

Єпископ Варсонофій взяв участь у Божественній літургії в день відзначення другої річниці інтронізації Предстоятеля.

 

В день відзначення другої річниці інтронізації Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, 3 лютого 2021 року, Його Блаженство очолив Божественну літургію у кафедральному Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

Предстоятелю помісної Української Православної Церкви співслужили архієреї й духовенство зі всієї України, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, а також Екзарх Вселенського Патріарха в Україні єпископ Команський Михаїл.

За богослужінням лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

Наприкінці відправи митрополит Вінницький і Барський Симеон від імені Священного Синоду та повноти Православної Церкви України висловив вітання на адресу Предстоятеля та подав йому просфору і букет квітів.

Митрополит Епіфаній подякував за теплі слова привітань і зазначив, що подія інтронізації є не стільки особистим святом, скільки спільною визначною подією для усієї нашої помісної Церкви, адже безпосередньо пов’язана з Об’єднавчим Собором і творенням єдиної УПЦ.

Предстоятель додав, що потрібно постійно дякувати Богу за благодіяння, явлені протягом двох років спільного буття нашої Церкви. І хоч час, що минув, є ще незначним, однак якби не особлива Господня допомога, то ми не досягнули б того, що вже маємо.

«Ще раз усім дякую за вітання, за молитву і підтримку, яку я повсякденно відчуваю. Нехай Господь і надалі подає нам єдність і утверджує нашу автокефальну помісну Православну Церкву, яка розбудовується і завдяки кожному із вас, завдяки кожному архієрею, священнослужителю й кожному вірному», – підсумував Блаженнійший владика.

Окрім того, Митрополит Епіфаній оголосив про возведення архієпископа Донецького і Маріупольського Сергія в сан митрополита, а також з нагоди 90-ліття від Дня народження відзначив архієпископа на спокої Даміана (Замараєва), колишнього Херсонського і Таврійського, орденом архістратига Божого Михаїла І ступеня.

 

Пресслужба Київської  Митрополії

Української Православної Церкви (ПЦУ)


Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: