+

понеділок, 19 листопада 2018 р.

Релігійна громада вирішує питання переходу в інший патріархат більшістю голосів, - директор департаменту Мінкультури Юраш

Згідно зі статтею 8 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", громада може змінювати своє підпорядкування, але в документі не прописано механізму.


Про це заявив директор департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури Андрій Юраш в інтерв'ю виданню "Експрес", передає Цензор.НЕТ.

"Громада має права юридичної особи, і жодна інша організація не може лімітувати чи обмежувати їх. Перший крок, який потрібно зробити, - зібратися і проголосувати за зміну підпорядкування більшістю голосів. Виконком громади має підтвердити, що кожен з тих, хто бере участь у голосуванні, справді належить до громади. За результатами голосування вносять зміни до статуту в частині підлеглості. Роль держави в цьому процесі - тільки забезпечити дотримання закону", - сказав він.
При цьому глава департаменту наголосив, що в цьому випадку у священика тільки один голос, як у кожного члена громади: "Священик має один голос. Він просто член громади, без якихось переваг у голосуванні, тому не може піти проти рішення більшості вірян. Якщо він не погоджується з рішенням релігійної громади, то має просто покинути цю парафію".
Юраш також повідомив, що статтею 8 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" визначено, що громада може вільно змінювати свою підлеглість, але в документом не передбачено механізму цього.
"Тому у Верховній Раді України вже зареєстровано законопроект №4128 "Про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", що детально прописує, як має відбутися зміна підлеглості релігійної громади", - зазначив чиновник.
Прес-служба Закарпатської єпархії, за інформацією https://ua.censor.net.ua

Рекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: