неділя, 4 листопада 2018 р.

КОМЕНТАР: Щодо чергового московського інформаційного вкидання

Протягом років та десятиліть Московський Патріархат боровся проти автокефалії Української Церкви. І головною мішенню цієї московської боротьби був і залишається Святійший Патріарх Філарет.
Тому зовсім не дивно, що в час, коли Святійший Вселенський Патріарх Варфоломій та Президент України Петро Порошенко підписали у Вселенській Патріархії документ, яким гарантовано і безпосередньо наближено момент отримання Українською Церквою Томосу про автокефалію - Москвою робиться чергове інформаційне вкидання. Його явна мета - ускладнити ситуацію, посіяти суперечки, перешкодити процесу, що зараз підходить до успішного завершення.
Нагадаю, що раніше представники МП багато разів повідомляли перекручену інформацію чи відверту неправду, поширювали завідомо хибні «прогнози» у питанні української автокефалії. Невже тепер вони хочуть допомогти їй?
Процес підготовки до Об‘єднавчого Собору триває. Для всіх очевидно, що він стикається і з труднощами, і з протидією - адже успішне завершення цієї справи остаточно поховає плани «Русского мира» щодо України.
Бути кандидатом чи ні, тобто погодитися прийняти висунення чи відмовитися - особисте канонічне та статутне право Патріарха Філарета.
Жодної заборони на висунення з будь-якої сторони немає і не може бути. Є обмін думками як частина нормального процесу, спрямованого до досягнення спільної мети - кращого мабутнього для Церкви в Україні.
Однак слід підкреслити, що сам виборчий процес і висунення кандидатур відбуваються ЛИШЕ на Соборі, отже всі розмови ДО Собору відбуваються в контексті обговорення можливостей.
Як відповідальний ієрарх Церкви та Предстоятель Київського Патріархату, Святійший Філарет завжди брав і бере до уваги різні рекомендації, думки та точки зору, аналізує їх та ухвалює рішення відповідно до блага Церкви. Немає жодних підстав вважати, що цього разу буде інакше.
Москва хотіла би перешкодити йому в цій справі, спонукати до помилкових рішень - тож і сіє сумніви, поширює чутки. Але як дотепер вона не могла досягти успіху - так, переконаний, не досягне його і зараз.
Тож слід довіряти лише ОФІЦІЙНИМ заявам щодо процесу, які поширюються чи то від Вселенського Патріархату і Його Святості Патріарха Варфоломія, чи то від Київського Патріархату і Його Святості Патріарха Філарета, а також від повноважних представників Президента України і від нього особисто. А московські заяви нехай далі носить вітер.
Архієпископ Чернігівський Євстратій, речник Київської Патріархії.
Прес-служба Закарпатської єпархії за інформацією Прес-центру Київської Патріархії.

Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: