неділя, 29 липня 2018 р.

КИЇВ.Єпископ Варсонофій співслужив Святійшому Патріарху Філарету напередодні та в день пам'яті рівноапостольного великого князя Володимира.


27-28 липня 2018 року, напередодні та в день пам'яті рівноапостольного великого князя Володимира, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій співслужив Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету.

Напередодні дня свята Хрещення Київської Руси-України, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.
Його Святості співслужили собор єпископів Української Православної Церкви Київського Патріархату, які прибули до столиці для святкування 1030-ліття Хрещення Руси-України, представники Чорногорської Православної Церкви, численне духовенство міста Києва та інших єпархій з України та закордону.
За вечірнім богослужінням у храмі була звершена Літія, яку очолив Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. Благословенні хліб, пшениця, вино та єлей, над якими владика звершив молитву, були розданні вірним на Ранній.
Після Полієлею, під час читання канону свята, Предстоятель помазував вірян освяченим єлеєм.


Сам день відзначення 1030-ліття Хрещення Руси-України розпочався з урочистої Божественної літургії у Володимирському кафедральному соборі, яку очолив Святійший Патріарх Філарет.
Предстоятелю співслужив єпископат Київського Патріархату, представники Чорногорської Православної Церкви та численне духовенство з усієї України та закордону. Цього святкового дня у кафедральному соборі молилася й надзвичайно велика кількість вірян. Все церковне подвір’я було наповнене вірянами, які мали можливість чути і бачити богослужіння завдяки великому екрану та гучномовцям, які були встановлені на церковному подвір'ї.
На запричасному секретар Священного Синоду архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій виголосив Послання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату з нагоди 1030-ліття Хрещення Руси-України.


Після завершення Божественної літургії, під дзвони Володимирського собору, в напрямку до пам’ятника святому князю Володимиру розпочався Хресний хід.

Прес-служба Закарпатської єпархії за інформацією Прес-центру Київської Патріархії.Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: