+

субота, 9 червня 2018 р.

БОГОСЛУЖБОВІ ВКАЗІВКИ на 10 червня 2018 року.


Неділя 2-га після П'ятидесятниці, Всіх святих, що в землі Українській засяяли. Святих новомучеників і сповідників, які в Україні та в інших землях в ХХ столітті від безбожників за Христа постраждали [1]. Глас 1-й.

Всіх преподобних і богоносних отців, Святої Гори Афонської (перехідне святкування в неділю 2-у після П'ятидесятниці). Пршмч. Київського блгв. кн. Оскольда. (перехідне 
святкування в неділю 2-у після П'ятидесятниці) Всіх святих, що в Болгарії засяяли (перехідне святкування в неділю 2-у після П'ятидесятниці).

Воскресна служба Октоїха звершується у поєднанні зі службою Всіх святих землі Української.

Примітка. Служба Всіх преподобних і богоносних отців, у Святій Горі Афонській просіяли, може бути перенесена на інший день.

Календарні замітки:

Служба звершується за Октоїхом і Святковою Мінеєю
На утрені співається величання Всім святим землі Української [2].

Порядок читань, згідно з календарем:

Утр. - Єв. 2-е, Мк., 70 зач., XVI, 1-8.

Літ. - Рим., 81 зач. (Від половини), II, 10-16. Мф., 9 зач., IV, 18-23.

Свв .: Євр., 330 зач., XI, 33 - XII, 2. Мф., 10 зач., IV, 25 - V, 12.

В цей день, по завершенні літургії звершуються поминання козаків і селян, що життя своє поклали на полі Берестецької битви за віру Православну і Батьківщину.

На великій вечірні «Блажен муж» - кафизма вся.

На «Господи, взиваю» стихири на 10: воскресні, глас 1-й - 4, і українських святих, глас 3-й і глас 8-й - 6 (остання стихира, глас 8-й: «Пам'ять Святих ...» - не співається). «Слава» - українських святих, глас 1-й: «Веселися у Господі...», «І нині» - догматик, глас той же: «Всесвітню славу...».

Вхід. Прокимен дня, глас 6-й: «Господь воцарився ...», зі стихами (за звичаєм).

Паремії українських святих - 3.

На літії стихира храму і стихири українських святих, глас 8-й і гласи 1-й-8-й. «Слава, і нині» - Богородичний воскресний, глас 8-й: «Радуйтеся з нами...».

На стиховні стихири воскресні, глас 1-й. «Слава» - українських святих, глас 2-й: «Новий доме Євфрафів...» [3], «І нині» - Богородичний воскресний за гласом «Слави»: «О нове чудо...».

Після Трисвятого - «Богородице Діво...» (двічі) і тропар українських святих, глас 8-й (один раз).

На утрені на «Бог Господь» - тропар воскресний, глас 1-й (двічі). «Слава» - тропар українських святих, глас 8-й, «І нині» - Богородичний воскресний, глас той же: «Ти, що нас ради...».

Примітка. У Мінеї пропонується особливий устав співу тропарів (на розсуд настоятеля): тропар воскресний, глас 1-й: «Коли камінь був запечатаний...» (один раз), тропар українських святих, глас 8-й: «Як прекрасний плід...» (один раз). «Слава» - інший тропар українських святих, глас 4-й: «Єрусалиму Вишнього громадян...», «І нині» - Богородичний, глас той же: «Нині світло прикрашається Православна Україна...».

Кафизми 2-а і 3-я. Малі єктенії. Сідальні воскресниі.

Полієлей. Величання українських святих і вибраний псалом.
 Без заключного «Слава, і нині», відразу після останнього стиха вибраного псалма і величання, співаємо тропарі воскресні, глас 5-й: «Ангельський собор...». Іпакої гласу:. Сідальні українських святих після 1-ої і 2-ої кафизми (без богородичних і Полієлейний сідальний, глас 5-й: «Прикрашайся, світися, Русь-Україна православна...». «Слава» - інший Полієлейний сідальний, глас 3-й: «Радісно святкуючи нинішнє торжество...», «І нині» - Богородичний, глас 4-й: «Яко незбориму стіну...». Степенні гласу. Прокимен воскресний, глас 1-й: «Нині воскресну, говорить Господь...». 
Євангеліє воскресне 2-е. «Воскресіння Христове бачивши...». Після 50-ого псалма: «Слава» - «Молитвами апостолів...». Стихира воскресна, глас 6-й: «Воскрес Ісус із гробу...» [4].

Канони: воскресний з ірмосом на 4 (ірмоси раз), Богородиці (Октоїха) на 2 і українських святих на 8.

Біблійні пісні «Співаймо Господеві...».
Примітка: Зазвичай в богослужбовій приходській практиці біблійні стихи на недільних всенічних не використовуються, а беруться молебні приспіви, наприклад: «Слава Господи святому Воскресінню Твоєму», «Пресвята Богородице, спаси нас», «Всі святі землі української моліть Бога за нас».

Катавасія «Відкрию уста мої ...».

Після 3-ої пісні - кондак та ікос українських святих, глас 3-ій; «Слава, і нині» сідальний українських святих, глас 7-й: «Коли нічна темрява згущається...». 

Після 6-ої пісні - кондак та ікос воскресні, глас 1-й.
На 9-ій пісні співаємо «Чеснішу».

Після 9-ої пісні - «Свят Господь Бог наш». Екзапостиларій воскресний 2-й. «Слава» - світильний україських святих: «В піснях прославмо ...», «І нині» - Богородичний воскресного екзапостиларія.

Примітка. В Мінеї на «І нині» вказано особливий Богородичний Світильний: «Світом лиця Твого...».

«Все, що дише ...» і хвалітні псалми.

На хвалітніх стихири на 8: воскресні, глас 1-й - 4, і українських святих, глас 5-й і глас 4-й - 4. «Слава» - стихира євангельська 2-а, «І нині» - «Преблагословенна єси...».

Велике славослів'я. Після Трисвятого - тропар воскресний: «Днесь спасіння...».

На часах - тропар воскресний. «Слава» - тропар українських святих. Кондаки українських святих і воскресний читаються поперемінно.

На Літургії блаженні гласу - 6, і українських святих - 4.
Після входу - тропарі і кондаки:

У храмі Господському - тропар воскресний, тропар українських святих. «Слава» - кондак українських святих, «І нині» - кондак воскресний.

У храмі Богородиці - тропар воскресний, тропар храму, тропар українських святих; кондак воскресний. «Слава» - кондак українських святих, «І нині» - кондак храму.

У храмі святого - тропар воскресний, тропар українських святих; кондак воскресний. «Слава» - кондак українських святих, «І нині» - «Заступнице християн...».

Прокимен, алилуарій і причасний - воскресні і українських святих.

Апостол і Євангеліє - дня і українських святих.

[1] Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату 27 липня 2011 встановив у другу неділю після П’ятидесятниці, коли Церква прославляє Всіх святих, що в землі Українській просяяли, звершувати загальноцерковну пам’ять Новомучеників та сповідників, які в Україні та в інших землях у ХХ столітті за Христа і православну віру постраждали.

[2] Див.: Богослужбовий календар

[3] Існує звичай співати стихири «Земле Українська ...», 

«Церкво Українська ...», «Соборе святих українських...», 

«Новий доме Євфрафів ...» як одну стихиру (поспіль, без стихів) на «Славу». 

[4]  У храмах, освячених на честь Всіх святих, що в землі Українській просіяли, співаються антифони гласу, а прокимен і Євангеліє - українських святих. Після 50-го псалма: «Слава» - «Молитвами всіх святих українських...», «І нині» - «Молитвами Богородиці...». Стихира українських святих.

Прес-служба Закарпатської єпархії. 

Рекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: