четвер, 3 травня 2018 р.

В Ужгороді розпочато будівництво храму Преображення Господнього УПЦ Київського Патріархату.

02 травня 2018 року Ужгороді розпочалося будівництво першого типового храму Української Православної Церкви Київського Патріархату. Досі вірники Київського Патріархату не мали жодного типового храму  в  місті.
На території біля військової частини по вул. Лавріщева вже кілька років стоїть капличка, де проводить служби протоієрей Сергій Ємець- настоятель релігійної громади Преображення Господнього , військовий капелан від Чопського прикордонного загону, Секретар Закарпатської єпархії. Він і опікується цією територією. Сюди приходить багато ужгородців та військових. Але місяця для проведення служб недостатньо, вже кілька років вирішувалося питання про зведення невеликого храму. Справа врешті зрушила з місця.Ділянку громада отримала ще у 2005 році, після Помаранчевої Революції. «Тоді було рішення Президента виділити ділянки конфесіям, які цього потребують. На той час ми не мали ділянки. І завдяки тій «відлизі» після революції, отримали, - розповідає о.Сергій. Нам виділили, невелику територію на перехресті вул.Лавріщева та заїзду на прибудинкову територію».
Відтак розробили проект, затвердили, і чекали понад 10 років на початок будівництва. Упродовж цих років вірники молилися у маленькій капличці на території майбутньої церкви. «Ділянка маленька, але дякуємо Богові що отримали. Сподіваємося, що зведемо гарний величний храм,  який буде духовною окрасою. Буде, щоб задовільнити духовні потреби, отримати поради священника. Протягом 10-ти років ми шукали можливостей спонсорів, сьогодні все це збіглося. Маємо підтримку і людей, які ходять до храму з різних кінців міста.  Люди зібрали певні кошти, меценати, спонсори поділитися своїми статками. Маємо підтримку і сприяння від Закарпатської ОДА - вирішення оргпитань. Справа зрушилася з місця і почався рух і завдяки власнику ГРК «Прага» Ю.Бережника. Допомагають і А.Шкрібляк- директор авторечового ринку, М.Бадида- начальник Ужгородської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області, Торгово-промислова палата. Має бути гарний величний храм».
Громада планує завершити перший етап за 2-3 місяця, його вартість близько 1 млн.грн. Далі – знову пошук і збір коштів. Але о. Сергій впевнений, що разом громада зведе храм за кілька років.
Один з меценатів Юрій Бережник вважає, що при підтримці людей, церкву можна завершити за 3 роки. «Мене не те, що дивує відсутність в Ужгороді православної церкви Київського Патріархату, це мене шокує. Тому маю намір брати активну участь у побудові першого храму Київського Патріархату. Треба цю ситуацію виправляти, до чого закликаю приєднатися  всіх інших свідомих жителів міста та області», - каже підприємець.


 Прес-служба Закарпатської єпархії 
( інформація розміщена на сайті :  http://zaholovok.com.ua)
Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: