+

пʼятниця, 27 квітня 2018 р.

Закарпатська єпархія УПЦ Київського Патріархату привітала прикордонників Мукачева з 74 -річницею створення військової частини.

27 квітня 2018 року в управлінні Мукачівського прикордонного загону пройшли урочисті заходи з нагоди 74-річниці створення військової частини. З благословення єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія та на запрошення керівництва Мукачівського прикордонного загону, привітав військових капелан Закарпатської єпархії протоієрей Віктор Худяк-настоятель Спасо-Преображенського храму м.Мукачево.
На початку проведення урочистостей присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять про прикордонників, які віддали своє життя під час виконання службових обов’язків з охорони державного кордону, захищаючи суверенітет та цілісність держави на Сході України. Після цього військові  капелани загону на чолі з протоієреєм Віктором Худяком  відслужили Молебень за мир в Україні.
Цьогоріч святкування Дня частини співпало з відзначенням 100-річчя із Дня створення Корпусу кордонної охорони УНР (ККО) і саме сьогодні, Президент України Петро Порошенко оголосив про перенесення святкування Дня прикордонника. Згідно з Указом Президента відтепер професійне свято - День прикордонника України відзначатиметься 30 квітня.
Отож після привітань із подвійним святом, які прозвучали на адресу військовослужбовців та працівників загону, кращих з них нагородили грамотами та відомчими нагородами.
 Довідка :  Історія Мукачівського загону бере свій початок із 1944 року. На момент створення частини до її складу входило 32 прикордонні застави, які здійснювали охорону кордонів з чотирма заставами: Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією. Загальна протяжність кордону становила 467 км.
Після реформування Прикордонних військ у правоохоронний орган спеціального призначення – Державну прикордонну службу, Мукачівський прикордонний загін прийняв під охорону більш ніж 300 км кордону з Угорщиною та Румунією. На сьогоднішній день Мукачівський прикордонний загін – це сучасний орган охорони державного кордону, який постійно протидіє загрозам та викликам національній безпеці країни.

Прес-служба Закарпатської єпархії.Рекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: