+

неділя, 18 лютого 2018 р.

Слово єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія перед початком Великого посту.Слово єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія перед  Великим постом .
            Всечесні отці , улюблені брати і сестри, дорога Закарпатська паство !
                                              Слава Ісусу Христу !
    Наблизився час Великого посту – період , коли ми говінням та молитвою зможемо здолати слабкості чи проблеми нашого життя. У дні Чотиридесятниці, всім нам, необхідно очистити  наші тіла й думки покаянням та  добрими ділами, аби з чистим серцем ,  великою радістю та вдячністю Богу зустріти Великдень.
      Проте , улюблені у Христі , ми не повинні поститися, щоб справити враження на інших, тим більш ми не мусимо забувати настанови щодо постування Господа нашого Ісуса Христа, Який говорив про піст так: «А як постите, то не будьте сумні, як оті лицеміри: вони бо зміняють обличчя свої, щоб бачили люди, що постять вони. По-правді кажу вам: вони мають уже нагороду свою!А ти, коли постиш, намасти свою голову, і лице своє вмий, щоб ти посту свого не виявив людям” (Мф 6:16–18).»
       Говіння вдосконалює наше життя й додає сил, а також допомагає нам жити за іншими принципами - принципами  Євангелія, оскільки наближає нас до Господа.
    Дорогі браття і сестри, пригадаймо собі в ці постові дні всіх тих, хто нас образив, скривдив, або провинився супроти нас і простімо їм все ! Згадаймо і свої діяння, якими ми свідомо чи несвідомо, образили, скривдили, або прогнівили наших рідних або близьких - та з щирого серця попросімо у них  прощення!
    Звертаюсь і я до усіх Вас , та прошу : «Благословіть, брати і сестри, і простіть мені, грішному, чим згрішив я в цей день та по всі дні життя мого словом, ділом, думкою і всіма почуттями моїми. Простіть мені, якщо я через забуття чи недбайливість не сповнив усіх своїх обов'язків супроти Вас . Простіть, брати і сестри, мені та всім моїм співбратам у священстві за все, чим ми прогрішились проти Вас. А зі своєї сторони молюсь до Господа ,аби Він  Благодаттю Своєю простив усі гріхи Ваші і помилував Вас. І я , недостойний, Вам прощаю. Амінь»

+Варсонофій
милістю Божою
єпископ Ужгородський і Закарпатський
Української Православної Церкви Київського Патріархату
2018 року  Божого
м.Мукачево.

Рекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: