+

пʼятниця, 22 грудня 2017 р.

Чим жила Закарпатська єпархія УПЦ Київського Патріархату в 2017 році.


Всечесні отці, дорогі браття і сестри та всі вірні Закарпатської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату !


   Ось і минає  2017 рік. Є що згадати про роботу нашої релігійної організації - палітра подій та емоцій була надзвичайно багатою. Ми щодня працювали у катехізаторській та  благодійній сферах, з військовими та медиками, наукою, ЗМІ, сферою соціального захисту, тощо.
    Кажемо: "Слава Богу за все !". Бажаємо всім добра та миру! А собі- щоб Господь і надалі допомагав нам робити наш Срібний Край та  цей світ хоча б трішки добрішим. Ми й надалі будемо трудитись для Бога, приноситимемо свій вклад у  становлення Єдиної Помісної Української Православної Церкви  в нашій Державі, та й надалі  молитимемось за   кожного з  Вас! Дякуємо, що Ви є  з нами!
   Пропонуємо разом згадати найбільш важливі події  з  життя Закарпатської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, які відбулись у 2017 році.Отже

1.Закарпатська єпархія УПЦ Київського Патріархату на Святій Землі.

    З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета , з 3 по 10 квітня 2017 року , єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій здійснив паломництво на Святу Землю.Паломницька група складалась з сорока чоловік , та очолював її архієпископ Кримський і Сімферопольський Климент.Паломники відвідали : монастир святої великомучениці Катерини , гору Синай,Лавру святого Савви Освяченого,монастир святого Феодосія Великого,Мертве море,Храм Різдва Христового у Вифлиємі , де відслужили акафіст Божій Матері,гору Фавор ( місце Христового Преображення), де відслужили Божествену літургію в честь свята Благовіщення Пресвятої Богородиці,Храм Преображення Господньог ( г.Фавор);   Також помолились в Храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці в Назареті.Місце де Архангел Гавриїл звістив благу вість Діві Марії.Сподобились отримати благословення від Його Блаженства Патріарха Святого Граду Єрусалиму і всієї Палестини ,Сирії,Аравії і всього Зайордання Феофіла, Кану Галілейську, де за Євангелієм від Іоана, на весіллі,відбулось перше чудо Спасителя-вода перетворилась на вино,Капернаум,Галилейське море,Храм Дванадцяти апостолів. В Лазареву суботу архієреї відслужили Божественну літургію в Єрусалимі у Храмі Гробу Господнього (в залі хрестоносців де знаходиться  найстаріший престіл в Храмі);Відвідали Храм "Дорміцион"(Храм Успіння Богородиці на Сионі)-місце де стояв будинок апостола Іоана Богослова ,в якому відбулось Успіння Пресвятої Богородиці,Єлеонську гору-місце вознесіння Спасителя.В переддень свята Входу Господнього в Єрусалим взяли участь у великомасштабному хресному ході по Святому Місту; також мали змогу приложитись до святинь місць поховання святих богоотців Іоакима та Анни та Гроту  Богородиці-місце,куди апостоли положили тіло Діви Марії після її Успіння.У Вербну неділю( Неділя ваій.Вхід Господній у Єрусалим)архієреї  звершили святкову Літургію в Храмі святої Марії,що знаходиться на місці будинку матері святого апостола Марка.(м.Єрусалим),де за переданням відбулись Тайна вечеря та зішестя Святого Духа на апостолів.Також паломники мали змогу перебувати на Горі Каранталь-місце де Христос постував 40 днів,та був спокушуваний дияволом, після чого відвідали Ієрихон , а саме Храм пророка Єлисея.На подвір'ї цього храму знаходиться смоковниця на якій митар Закхей зустрічав Ісуса Христа.Також священнослужителі та віряни омились в святих водах Йордану , після чого помолились за мир в Україні в монастирі святого Герасима Йорданського.В останній день перебування на святій землі паломники з архієреями пройшли Дорогою скорботи (Via Dolorosa), після чого звершили молебень Богу за мир в Україні в храмі святого великомученика Георгія Побідоносця.
Також, на протязі 2017 року було сплановано маршрути паломницьких поїздок святими місцями України, зокрема, у Свято-Успенську Почаївську Лавру, Хресто-Воздвиженський Манявський монастир ( Івано-Франківська єпархія ), до чудодійного джерела присілку Заглина ( Львівська єпархія ) . Відділом організовано паломницькі поїздки на Святу Землю, а також до святинь Італії та Греції.
    

2.Закарпатська єпархія УПЦ Київського Патріархату разом з воїнами - захисниками України в зоні проведення АТО.

    З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета , єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій  з 20 по 26 липня 2017 року перебував в зоні проведення АТО на Донбасі .Архіпастирський візит  був призначений для духовної підтримки військовослужбовців Закарпатської 128-ї ОГПБр, які боронять нашу Державу від російського агресора.
Розпочався візит єпископа Варсонофія з молитви за Україну та її воїнів в Храмі Стрітення Господнього міста Костянтинівка ( Донецької області ).Його Преосвященству співслужили : настоятель вищевказаного храму протоієрей Костянтин , капелани Волинської єпархії -протоієрей Іван Гуреєв та протоієрей Андрій Мовчанюк, а також капелан Закарпатської єпархії протоієрей Ігор Войтович.По завершенню молитви священнослужителі відбули до місця дислокації військовослужбовців Закарпатської 128-ї ОГПБр, де відповідно до благословення Святійшого Патріарха Філарета нагородили захисників України медаллю "За жертовність і любов до України".Щодня Архіпастир з священнослужителями перебував на передовій з військовослужбовціями, звершуючи молебні за них .На завершення перебування в зоні проведення АТО , єпископ Варсонофій та священнослужителі були нагороджені Грамотою за духовну та молитовну підтримку воїнів 1 гірсько-піхотного батальйону 128 Окремої Закарпатської гірсько-піхотної бригади , після чого звершив молебень за Україну в каплиці при ремонтно технічному батальйоні 128-ї ОГПБр.
   На протязі року , в зону проведення АТО, єпархією систематично відправлялась допомога необхідними речами для воїнів. В 2017 році єпархіальний відділ військового духовенства та військові капелани єпарії , здійснювали  постійну і планомірну катехізаторську  роботу з військовиками 128-ї гірсько-піхотної Закарпатської окремої військової бригади та з прикордонниками-військовими області. Робота проводилась у співпраці з єпархіальним відділом благодійності та соціального служіння  , священнослужителями єпархії та  прихожанами. Священнослужителі ( капелани ) регулярно проводили катехитичні зустрічі з воїнами. Нагородження близько 100 закарпатських воїнів церковною відзнакою- медаллю  «За жертовність і любов до України». На Пасху,  Преображення Господнє та Різдво Христове,  військовослужбовці отримували гостинці від військового відділу єпархії.

3.Робота Закарпатської єпархії УПЦ Київського Патріархату  у соціальній та благодійній сферах :
 
    Єпархіальний відділ з благодійності та соціального служіння на протязі 2017 року, разом  з Благодійною організацією «Благодійний фонд «ЕЛЕОС Закарпаття» (м. Ужгород),  яка створена на базі єпархії у 2016 році ,  та БФ «ЕЛЕОС -Україна» ( м.Київ ), єпархіальним православним молодіжним братством св. вмч. Варвари працювали  у сфері надання соціальної допомоги малозабезпеченим верствам населення, дітям сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування. Єпископ Варсонофій та представники єпархіального відділу благодійності та соціального служіння  опікувались  дітьми з : Закарпатського обласного Будинку дитини  та з Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей м.Свалява, Мукачівського дитячого будинку-інтернату, Чинадіївського ДНЗ (ДБ) інтернатного типу для дітей дошкільного та шкільного віку, будинку - інтернату та малозабезпеченими сім'ями з Великого Березного, Обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями міста Мукачево,Великобичківського будинку-інтернату, Центру для людей з обмеженими можливостями "Парасолька" у м.Тячів. Допомога, в основному, надавалась медикаментами, медичними та гігієнічними засобами, товарами побутової хімії і продуктами харчування. На всіх парафіях Закарпатської єпархії УПЦ КП розташовувалися пункти збору необхідних речей , котрі Архіпастир  передав вихованцям дитбудинків.
   Також  відвідувались люди похилого віку , які перебувають в Закарпатському обласному центрі соціально-психологічної допомоги м.Ужгород.
   Відділом  також проводиться просвітницька робота серед молоді і студентів щодо захисту людського життя з моменту зачаття до природної смерті, розповсюджується правдива інформація про аборти і їх наслідки, „стерилізацію”, контрацепцію та інші методи, що загрожують життю людини, її здоров’ю, руйнують сім’ю, а також про неприпустимість евтаназії.На протязі  року єпископом Варсонофієм  надавались безкоштовні гарячі обіди малозабезпеченим людям, особливо в осінньо-зимовий період, продовжується безкоштовна роздача продуктів харчування нужденним.


4.Робота з молоддю.

Представники єпархії на чолі з правлячим архієреєм  у 2017 році проводили свою роботу у різних напрямках: соціальному, патріотичному, паломницькому, тощо.
Священнослужителі  відвідували дітей-сиріт та напівсиріт в дитячих будинках. Щоразу приносили дітям солодощі, необхідні речі та засоби гігієни.Обов`язковим атрибутом були ігри з дітьми, цікаві бесіди, розповіді на різні християнські теми.
     В 2017 році було проведено єпархіальний дитячий православний табір «Ліхтарик», який розміщувався с.Округла Тячівського району .Табір був присвячений темі : « Православна родина.Родинні цінності: повага до батьків, рідних і близьких».Під час таборового відпочинку було оздоровлено десятки дітей з різних куточків Закарпатської єпархії. Протоієрей Андрій Кравчук- голова єпархіального відділу у справах молоді та духовенство єпархії з волонтерами доклали багато зусиль, аби найкраще забезпечити змістовний відпочинок дітей.
    Єпархіальний відділ у справах молоді  систематично проводить для дітей з усіх парафій єпархії  заходи та різноманітні конкурси, за участь в яких діти отримують цінні подарунки.Священнослужителями проводяться уроки християнської етики та розмови на християнску тематику в деяких школах області. На парафіях працює 6 Недільних шкіл.
У 2018 році єпархіальний відділ у справах молоді  планує продовжити свою діяльність у вказаних напрямках.
5.Співпраця Закарпатської єпархії УПЦ Київського Патріархату в дипломатичній сфері.


   В 2017 році єпископ Варсонофій з духовенством, відвідували :  Генеральне консульство Словацької Республіки в м.Ужгород , де відбувались робочі зустрічі з  Генеральним консулом Словацької Республіки в місті Ужгород Мірославом Мойжіта .Відбулась  робоча зустрічі з новопризначеним  Генеральним Консулом Республіки Польща у Львові Рафалом Вольскі та  з Почесним консулом Литовської Республіки в місті Ужгороді та Закарпатській області Віктором Гарапко.Також Архіпастир зустрічався з Віце-президентом торгово-промислової палати України, президентом Закарпатської торгово-промислової палати, Почесним консулом Чеської Республіки в Ужгороді п.Отто Ковчарем.Зустрічі проходили у дружній атмосфері, та відбувались здебільшого для обговорення  співпраці у благодійній  та соціальній сферах.6.В єпархії  будуються нові храми.


В 2017 році на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ Київського Патріархату розпочато або продовжується  будівництво нових храмів.Церковні споруди будуються в таких населених пунктах :
- м.Хуст- на честь святої великомучениці Катерини;
- м.Виноградів - на честь Успіння Пресвятої Богородиці;
- м.Тячів-на честь святої великомучениці Варвари;
- смт.Буштино-на честь святого великомученика Пантелеймона Цілителя;
- с.Косівська Поляна-на честь Собору дванадцяти апостолів;
- с.Лази - на честь Покрови пресвятої Богородиці;
- с.Сімер - на честь святої великомучениці Параскеви-П"ятниці;
- м.Рахів - на честь Вознесіння Господнього.


Біля  "перлини Закарпаття"-водоспаду "Шипіт" ( с.Пилипець , Міжгірського району ) , освячено єпископом Варсонофієм новопобудовану  каплицю на честь ікони Божої Матері "Живоносне Джерело". Відмінністю даної каплиці від інших є те , що в середині її постійно тече освячена вода.
  

7.Освячено новозбудовані  храми :


В  2017 році єпископ Варсонофій освятив новозбудовані храми :
- с. Нересниця, що на Тячівщині в честь  Різдва св. Івана Хрестителя;
- м.Берегово, на честь Пресвятої Трійці;
- м.Іршава , на честь святих апостолів Петра і Павла.
8.Єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій у списку ТОП 100  найбільш впливових людей на Закарпатті у 2017 році.


Унікальний проект «Впливові люди Закарпаття ТОП-100» відомий уже давно.
За допомогою спецпроекту газета «НЕДІЛЯ» визначає найбільш успішних людей Срібної Землі ще з 2006 року.  Рейтинг щоразу відкриває закарпатцям нові постаті  у сфері політики, економіки, культури, науки, духовності тощо. У журналі  можна знайти як чимало людей-відкриттів, так і ряд багаторічних  безсумнівних лідерів різних галузей. В 2017 році , в список сотні впливових людей Закарпаття потрпив єпископ Варсонофій.В розділі "Закарпаття духовне" ім"я  Його преосвященства знаходиться на 3-й позиції.Рекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: