+

субота, 25 лютого 2017 р.

Послання перед Великим постом єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія .Послання перед Великим постом єпископа Ужгородського і Закарпатського
                                                 ВАРСОНОФІЯ
            Всечесні отці , улюблені брати і сестри, шановні Закарпатці !
                                              Слава Ісусу Христу !
       «Покаяння відкрий мені двері Життєдавче…», так співається під час богослужінь  підготовчих Неділь до Великого Посту. Вслухаючись у ці слова ми повинні розуміти , що піст – це відмова не тільки від певної їжі, але й від усіх шкідливих звичок і веселощів. Це – час покаяння, роздумів , час ,  який даний нам для душевної користі,  та для спасительної надії у земному житті .
        Преподобний Ісаак Сирін говорить так : «Що полум’я вогню в сухих дровах, те й тіло з наповненим черевом». «…Як початок будь-якого зла є насолода череву, так святим шляхом до Бога і фундаментом кожного благочинства є піст. Піст є зброєю, яку підготував для нас сам Бог. Хто зневажає Його, той не має рації. Бо ж якщо постував сам Законодавець, тож чи не треба постувати тим, кому дано той закон для виконання? Піст не голод, а певне відсторонення від їжі, не неминуче покарання, а добровільне утримання, не рабська необхідність, а вільне мудрування».
      В дні говіння кожен християнин покликаний, подібно старозавітньому єврейському народу, перейти через пустелю відречення від усього, що руйнує душу людини - злоби, ненависті, надмірних прив’язаностей, гніву, лінивства та байдужості. І якщо ми, дорогі у Христі  брати і сестри, зможемо пройти цю дорогу - то нагорода наша буде велика - Пасха Христова, в якій Господь нас переведе від смерті до життя. В іншому разі, коли через байдужість і лінивство, ми змарнуємо благодать Великого посту, ми ризикуємо перетворити Світло Божої Любові в нашій душі і в нашому житті у темряву і неволю гріха.
     Тому в переддвер'ї  спасительного  постування , прошу у всіх  Вас  прощення і молитов за немічну мою  душу. Бо ж, так само і я, милістю Божою, убогий архієрей, що призиває  кожного  до миру, любові й  взаєморозуміння, перший потребую прощення, Вашої  християнської любові й молитов.             Благословіть  отці, брати й сестри, і простіть мені грішному.
      Господь Своєю благодаттю й чоловіколюбством нехай простить всіх Вас і благословить. Амінь.

+Варсонофій
милістю Божою
єпископ Ужгородський і Закарпатський

2017 року  Божого
м.Мукачево.

Різдвяне послання Святійшого Патріарха Філарета

Різдвяне послання Святійшого Патріарха Філарета
Різдвяне послання Святійшого Патріарха Філарета

Різдвяне послання єпископа Варсонофія

Різдвяне послання єпископа Варсонофія
Різдвяне послання єпископа Варсонофія

Рекомендована публікація

ЗАПРОШУЄМО ДО СПІЛЬНОГО СЛУЖІННЯ БОГУ ТА ГРОМАДІ!

Найкраще на сайті: