понеділок, 13 лютого 2017 р.

Голова єпархіального відділу у справах молоді взяв участь у Всеукраїнському з"їзді православної молоді.

11-12 лютого 2017 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, в актовій залі Київської православної богословської академії відбувся Всеукраїнський з’їзд православної молоді.
Делегатом на з"їзді від Закарпатської єпархії, з благословення єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія , був голова єпархіального відділу у справах молоді протоієрей Андрій Кравчук.
Цьогорічний з’їзд молоді присвячений темі сім’ї та має назву: «Християнське подружжя: пережиток минулого, традиція чи надія на спасіння».
У заході взяв участь Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, голова Синодального управління у справах молоді архімандрит Макарій (Папіш), священнослужителі, керівники єпархіальних молодіжних відділів.
Серед почесних гостей пленарне засідання відвідали Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності народний депутат України Віктор Єленський, народний депутат України Павло Унгурян, заступник голови Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти та науки України Юрій Решетніков.
З архіпастирським словом до всіх присутніх звернувся Святійший Патріарх Філарет і благословив відкриття з’їзду. У своєму слові Святійший Владика зазначив важливість теми цьогорічного з’їзду, адже християнська сім’я є основою у становленні церкви та держави.
Далі продовжилась основна частина пленарного засідання, під час якої присутні почули слова привітань високоповажних гостей, які прибули на з’їзд. Зокрема, вітальну адресу від імені Голови Верховної Ради України Андрія Парубія виголосив народний депутат України Віктор Єленський. Від імені Уряду України учасників з’їзду привітав Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов. Народний депутат України Павло Унгурян закликав бути єдиними і об’єднувати зусилля всіх інститутів суспільства у справі захисту сімейних цінностей. Привітання від імені Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич передав пан Юрій Решетніков. Також перед присутніми виступив народний артист України Анатолій Гнатюк.
Думками про сімейне християнське життя перед молоддю поділились клірик Свято-Володимирського кафедрального собору священик Олександр Шмуригін та його дружина Олена.
Кожна дитина потребує батьківської любові, турботи та родинного тепла. Проте, ще більшої уваги, очікують діти, які позбавлені цього і шукають нових сімей. Ольга та Сергій Большові своїм прикладом показали, що усиновлену дитину, можна прийняти і віддавати любов, як рідній. Але не всі діти, знаходять нових батьків. Вихованцем Святошинського будинку-інтернату Олександром Нікітенко та вихователем Марією Михайлівною було виконано проникливу пісню – «Ой, чого ж ти, мамо, посивіла рано».
На з’їзді також були присутні воїни АТО – Андрій та Дмитро, які оберігають нашу державу, дарують спокій в оселях українців. Вони, від імені всіх захисників, розповіли про Божу опіку та допомогу в часи небезпек. Також перед присутніми виступили мама загиблого воїна Дениса Хомчука, який віддав своє життя за мир і спокій у нашій країні, пані Людмила Хомчук та пані Лариса Решетняк, що втратила свого чоловіка на сході України.
Пісню-розраду для матерів, які втратили своїх синів виконала представниця України на міжнародному дитячому пісенному конкурсі «Євробачення – 2016» – Софія Роль.
Із піснею «Боже, хто нам допоможе» виступала представниця Київського молодіжного братства святих Бориса і Гліба Анна Корченова. Пісню «Україна – це я!» виконали вихованці недільної школи Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря із педагогом Христиною Матвієнко.
Із доповіддю на тему: «Реформування інституту шлюбу та сім’ї в Україні» перед молоддю виступила доктор юридичних наук, професор кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Медведєва Марина Олександрівна.
Секретар Синодального Управління у справах молоді священик Іоан Гищук виголосив доповідь на тему: «Таїнство шлюбу – наріжний камінь подружнього життя».
Софія Роль із піснею «Планета прагне любові» завершила пленарне засідання з’їзду православної молоді.
Після цього з’їзд продовжив свою роботу у чотирьох робочих секціях. На секціях молодь обговорювала питання роботи недільних парафіяльних шкіл, православних таборів, питання сім’ї і таїнства шлюбу, а також сучасні загрози християнським і сімейним цінностям.
З’їзд зібрав понад 200 представників православних молодіжних організацій, духовно-просвітницьких центрів, молодіжних братств Української Православної Церкви Київського Патріархату.
Завершився перший день заходу Всенічним бдінням у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі.
12 лютого делегати з’їзду взяли участь у Божественній літургії у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі, яке очолив намісник обителі архієпископ Вишгородський Агапіт. За богослужінням майже всі учасники з’їзду приступили до таїнств Сповіді та Причастя.
Після обіду відбулося закриття Всеукраїнського з’їзду православної молоді. До учасників заходу звернувся голова Синодального управління у справах молоді архімандрит Макарій (Папіш). Завершився захід чудовим концертом від самих учасників з’їзду.Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: