+

четвер, 19 січня 2017 р.

Богослужіння єпископа Варсонофія в день Святого Богоявлення.Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.


19 січня 2017 року , в день Святого Богоявлення , Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа , керуючий Закарпатською єпархією єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій очолив святкову архієрейську Літургію святителя Іоана Золотоустого в Свято-Троїцько- Михайлівському храмі міста Берегово ( натоятель митрофорний протоієрей Михаїл Савко ). Багато людей прийшло сьогодні до храму, щоб помолитися та прославити Господа Бога за Його великі благодіяння, та освятити воду. Після Лiтургії владика Варсонофій ,  звершив  чин Великого освячення води, після чого звернувся до вірників з повчальною проповіддю. Це богослужіння відомо ще з перших віків Християнства, і звершується в пам’ять Хрещення Господнього у водах Іорданських, коли Спаситель  освятив водне єство. Під час Великого водосвяття єпископ або священик у особливій молитві, під час якої просить Господа освятити воду, щоб вона отримала благодать, благословення Іорданське, ставши джерелом нетління та зцілення від недуг душевних і тілесних.
А наприкінці молитви він благословляє воду святим Хрестом, тричі занурюючи його у воду, під спів тропаря Богоявлення.
Богослужіння Великого водосвяття, згідно Церковного уставу, звершується як напередодні  Богоявлення, так і у сам день свята.
Ця освячена  богоявленська вода називається «Велика Агіасма» («агіасма» грецькою означає «освячена»), і є великою святинею церковною. Вона має надзвичайне благодатне значення, оскільки  освячується молитвою і призиванням Святого Духа. Згідно благочестивого звичаю, цю свячену воду прийнято зберігати упродовж року.

Прес-служба Закарпатської єпархії УПЦ КП.Рекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: