понеділок, 24 жовтня 2016 р.

Єпископ Варсонофій прийняв участь в урочистих богослужіннях з нагоди 21-ї річниці інтронізації Святійшого Патріарха Філарета.

22 жовтня 2016 року Українська Православна Церква Київського Патріархату відзначає 21-ту річницю інтронізації свого Предстоятеля - Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.
З нагоди свята у Володимирському кафедральному соборі столиці відбувся ряд богослужінь. 22 жовтня відбулося Всенічне бдіння, яке очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужіння єпископату УПЦ Київського Патріархату.
23 жовтня зранку у Володимирському соборі відбулася урочиста Божественна літургія. Як і напередодні, Предстоятелю співслужив керуючий Закарпатською єпархією єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій , єпископат Церкви і численне духовенство Києва та інших єпархії України.
Під час причастя духовенства до вірних зі словом звернувся секретар Священного Синоду, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій. Владика підніс Богу подяку за Його дари до нашої Церкви та всієї пастви: “Якщо згадаємо ті давні роки, то Церква наша була подібна до плачучих і ридаючих, які йшли хоронити єдиного сина вдови, про що ми чули сьогодні в Євангельському читанні. Але Господь доторкнувся до нашої Церкви. Господь відкрив Свою волю, ласку і милість, і підняв нас з цього ложа, воскресивши до служіння Українському Народу, поставивши нам правдивого Архіпастиря, правдивого світильника й служителя, який є дійсним Патріархом, котрий веде нас шляхом правди, настановляючи не тільки своїми словами, а й своїм життям. У сьогоднішній день ми будемо ще і ще раз підносити молитви, щоби Господь оберігав нашого Патріарха, зміцнював нашу Церкву, зміцнював усіх нас – єпископів, священиків і всіх вірних – у творенні правди й у виконанні заповідей».
Наприкінці літургії було звершено подячний молебень, який очолив Предстоятель Церкви. Завершуючи молебень, Святійший Владика помолився з духовенством та вірними до Всевишнього Бога про визволення України від ворогів.
Після святкового богослужіння Патріарха Філарета від імені Священного Синоду та всієї повноти Київського Патріархату привітав Патріарший намісник, ректор Київської православної богословської академії, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній.

За матеріалами прес-центру Київської Патріархії Закарпатська єпархія УПЦ КП.


Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: