+

середа, 29 червня 2016 р.

В Закарпатській єпархії створено єпархіальний відділ у справах сім"ї та шлюбу.

    
Відповідно до Указу керуючого Закарпатською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія № 21 від 29.06.2016 року в Закарпатській єпархії створено єпархіальний відділ у справах сім"ї та шлюбу. Головою даного відділу призначено настоятеля храму св. вмч. Варвари протоієрея Андрія Гирича.
     Враховуючи сучасні парафіяльні реалії, коли повноцінне общинне життя на більшості парафій майже відсутнє і є у масштабах єпархії здебільшого винятковим явищем, перспектива організації системної роботи з молодими сім’ями виглядає дуже абстрактною. Священики не знають чого почати, а молоді сім’ї, навіть якщо вони і є постійними членами парафії, не бажають «розкриватися» перед священнослужителем, у якому вони бачать лише служителя літургії та виконавця треб. Нажаль не часто парафіяни бачать у особі священика батька великої парафіяльної родини, який піклується про всі сторони життя своїх парафіян, у тому числі має батьківську зацікавленість у створенні молодими членами своєї парафії нормальної здорової християнської сім’ї і у наданні їм духовної, а у випадках, коли це потрібно, і матеріальної підтримки. Звичайно, це ідеал, якого майже ніде немає, тому молоді люди, навіть воцеркорвлені з обережністю сприймають спроби священика втручатися у справи їхньої сім’ї. Що вже говорити про молодих невоцерковлених людей, для яких такі спроби можуть здаватися проявами як мінімум нетактовності. 

Таким чином сьогодні  можна намітити декілька основних напрямків діяльності відділу у справах сім’ї  та шлюбу в єпархії. Це, насамперед, робота з духовенством  у вирішенні священиками сімейних проблем пастви, вихованням у них тактовності та пастирського підходу, який включає проповідь не лише словом, а й власним прикладом побудови зразкової християнської сім’ї. Наступним напрямком має стати участь співробітників відділу у організації катихізаційної роботи з людьми, які хочуть створити сім’ю і готуються до Таїнства Шлюбу. Ще один напрямок – це включення у духовну роботу з раніше розлученими, котрі бажають отримати благословення на повторний шлюб. Це й організація сімейних зустрічей зі світськими психологами і православними сімейними парами, а також розвиток інших цікавих напрямків діяльності, яких є дуже багато і де кожен з нас має можливість проявити свої Богом даровані таланти і послужити Церкві Христовій, зміцнюючи велику Церковну сім’ю, через укріплення кожної окремої сім’ї.
Прес-служба Закарпатської єпархії УПЦ КП.


Рекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: