+

пʼятниця, 27 травня 2016 р.

Секретар Закарпатської єпархії протоієрей Сергій Ємець взяв участь у конференції «Роль Церков та релігійних організацій у наданні паліативної допомоги. Доступ до знеболення як необхідний компонент опіки».

25 – 26 травня 2016 року у м. Ірпіні у Конференц-холі «Ірпінь» відбулася  конференція «Роль Церков та релігійних організацій у наданні паліативної допомоги. Доступ до знеболення як необхідний компонент опіки». З благословення єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія , у даному заході взяв участь Секретар Закарпатської єпархії протоієрей Сергій Ємець.
На заході зібралися представники Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій, неурядових організацій, громадські активісти та лікарі.
Мета конференції – мобілізація зусиль ВРЦіРО в сприянні доступу до знеболення як необхідного компоненту паліативної опіки. На теперішній час в Україні знеболення не мають близько 85% з тих, хто потребує. Щороку в Україні кількість людей, яким потрібна паліативна допомога сягає 600 тис., серед них 18 тис. дітей.
Організаторами конференції виступили Комісія з питань соціального служіння Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій, Громадська рада при Міністерстві охорони здоров’я з питань співпраці з ВРЦіРО, «Елеос-Україна», МФ «Відродження» (програмна ініціатива «Громадське Здоров’я»), ВБФ «Соборність».
 «Коли ми думаємо про те, якою має бути паліативна допомога в Україні важливо відповісти собі на питання – як я хочу помирати? Звичайно кожна людина хоче помирати у мирі та спокої, у чистоті в лікарні чи вдома, поруч з близькими людьми, без болю та страждань.  Основною метою діяльності нашої програмної ініціативи є створення такої системи паліативної допомоги в Україні, де кожна людина, в незалежності від віросповідання та приналежності до релігійної конфесії, отримала б можливість помирати в таких умовах, у яких шанується її гідність до останнього моменту її життя», – наголосила менеджер Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» МФ «Відродження» Ксенія Шаповал. А Завідувач виїзним відділенням Центром паліативної допомоги Івано-Франківської області Людмила Андріїшин додала: "Хоспіс – це не будинок, де можна померти, а це місце – де треба жити".
Священтк Андрій Нагірняк наголосив на важливості конференції сказавши: «Конференція була важлива як форум спілкування та обміну досвідом між конфесіями для вираження спільної позиції та формування програми дій щодо розвитку паліативної допомоги та ролі у цьому Церков і релігійних організацій». Європейським досвідом поділився пастор та медбрат Центру паліативної опіки Мартін Сорге (Відень, Австрія).
«Уміння відчути чужий біль – фізичної, духовної природи та вміти його заспокоїти – це мистецтво, яким займається паліативна допомога. Від співпраці медичних працівників та лікарняних душпастирів у великій мірі залежить у якому стані покине цей світ невиліковно хвора особа. Цим питанням було присячено конференцію, на якій учасники – медики та священослужителі різних віросповідань мали повне порозуміння, адже в центрі теми – гідність людини», – зазначила Олександра Брацюнь.
Підсумком конференції було прийняття резолюції до уряду України і громадських організацій з пропозиціями щодо становлення та розвитку якісної паліативної допомоги хворим, введення знеболення як невід’ємної її частини.
«Голос релігійних організацій дуже важливий, адже духовні лідери приймають активну участь у житті суспільства і працюють у сфері соціальних проблем. Відтак, ми маємо, надію, що урядові та громадські організації відгукнуться на наші повідомлення. Ця резолюція – не є початком і кінцем, ми будемо далі працювати і зробимо все, щоб паліативна допомога в Україні була на відповідному, якісному рівні», – резюмував священик Сергій Дмитрієв.
У конференції взяли участь: голова Громадської ради при МОЗ Україна по співпраці з ВРЦіРО, керуючий Відділу соціальних питань УГКЦ, віце-президент МБФ «Карітас України» священик Андрій Нагірняк, виконуючий секретар Комісії з питань соціального служіння ВРЦіРО, заступник голови Синодального відділу соціального служіння та благодійності УПЦ Київського Патріархату «ЕЛЕОС-УКРАЇНА» священик Сергій Дмитрієв, асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, керівник медичних програм ВБФ «Соборність» Олександра Брацюнь; радник з питань глобальних ініціатив ЮНЕЙДС в Україні Олена Шерстюк; заступник директора Національного Інституту Раку Сергій Коровін; директор програми «Громадське здоров’я» МФ «Відродження» Вікторія Тимошевська; лікар-педіатр, голова Українсько-німецької медичної Асоціації Андрій Пеньков; пастор та медбрат Центру паліативної опіки Мартін Сорге (Відень, Австрія).Рекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: