+

понеділок, 6 квітня 2015 р.

Пасхальне послання єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія

всечесному духовенству, боголюбивому чернецтву і всім вірним чадам Закарпатської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату

Нині все наповнилося світлом,небо і земля,
і глибини підземнії ; нехай же святкує все творіння
Христове Воскресіння - в Нім бо ми стверджуємось.
                    ( Пасхальний канон )

Возлюблені у Господі всечесні пресвітери і диякони, боголюбиві ченці та черниці, дорогі братія і сестри! ХРИСТОС ВОСКРЕС!

З милості Божої, ми знову сподобилися святкувати Великдень, що наповнює серця наші невимовним торжеством. Храми, оселі, вулиці міст і сіл - все, здається, зодягнулося у шати радості.Смерть переможена, пекло зруйноване, Воплочену Любов не змогли втримати їхні кайдани. Христос воскрес і “вже не вмирає: смерть уже не має над Ним влади” (Рим. 6, 9). Темряву грішного світу осяяло світло Пасхи Господньої.

Воскресіння Христове, будучи унікальною подією в світовій історії , за задумом Божим , стало початком і нашого особистого воскресіння. Саме для того і прийшов у світ Ісус Христос , зазнав страждань, був розіп’ятий і воскрес із мертвих, щоб кожен мав можливість пройти через досвід воскресіння з гробу, і аж ніяк не в переносному, а в прямому сенсі цього слова. Про це ясно говорить апостол Павло:«Бог… воскресить і нас силою Своєю»(1 Кор. 6:14).

Пам'ятаємо слова  старозавітного пророка Ісаї : «Але Він укритий виразками був за гріхи наші і мучимий забеззаконня наші ; покарання світу нашого було на Ньому, і ранами Його ми зцілилися» (Іс. 53:5). Що ж чуємо тепер?! Які слова дарують нам невимовну Пасхальну радість ?! :«Де твоє, смерте, жало? Де твоя, пекло, перемога? Воскрес Христос, і ти скинуте. Воскрес Христос, і впали демони. Воскрес Христос, і радуються Ангели. Воскрес Христос, і життя жительствує. Воскрес Христос, і жодного мертвого у гробі. Христос бо, вставши з мертвих, початком померлих став».


Ця Пасхальна радість здатна прославляти, надихати й облагороджувати людські душі, піднімаючи їх із повсякденної життєвої метушні та буденності. Тільки вона єдина в змозі розсіяти морок гріховних пристрастей і скорботи  на душі, що походить від них, здолати печаль і смуток на серці, спонукати людину до самовідданого й безстрашного подвигу в ім’я правди і добра .  Оживити людську душу, високо піднявши її над усім тлінним, ганебним, земним і осяяти її Божественним Світлом.

В цей не легкий час для України, в час , коли багато синів та дочок нашої держави полягли на полі бою за  БОГА , ВІРУ, МОВУ  ТА  ДЕРЖАВНУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, коли сльози жінок та матерів вже вимірюються рікою страждань , закликаю кожного із Вас до щирої молитви  Воскреслому Господу. Тільки  покаяння та надія на Його всемогутність допоможе нам вистояти у цій не легкій , нав'язаній ззовні , боротьбі. Тільки мир та любов до ближнього та щира віра в Бога зможе змінити хід історії, яка нажаль , зараз , вписує жахливі рядки у книгу нашого державотворення.

Всечесне духовенство та чернецтво, дорогі миряни – дідусі та бабусі, батьки і матері, браття і сестри, дорога молодь! В ці святкові дні , від всього серця, хочу привітати всіх вас з Пасхою Господньою.Благаю воістину Воскреслого Христа Ісуса, дарувати  мир Україні нашій , процвітання Закарпатському краю нашому,прошу Його наймогутнішого благословення , щоб супроводжував Він кожного з нас у подальших трудах на славу Святої  Української  Православної  Церкви Київського Патріархату, на користь міст та сіл , у яких ми живемо, на благо наших рідних та  близьких.

Надсилаю своє вітання і до представників Закарпатської місцевої влади всіх рівнів та бажаю, щоб Бог допомагав їм добре працювати на зміцнення і процвітання нашої області та України, подавав державницьку мудрість та підкріпляв їх сили для того, аби зробити життя людей нашого Закарпаття кращим, особливо у цей нелегкий час.

Хочу привітати з Пасхоюі всіх християн - наших братів та сестер з інших конфесій , що  моляться на теренах цього святого краю. Нехай Воскреслий Христос Господь береже їх від усякого злата завжди подає Свою благодать .

Молюсь, щоб Божа  любов завжди підкріплювала кожного з нас у добрих справах на честь і славу Пресвятої Тройці.Амінь.

Благодать Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами.

                                             ВАРСОНОФІЙ
                             єпископ Ужгородський і Закарпатський

Пасха Христова
     2015 рік
місто Мукачево

Рекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: