вівторок, 23 квітня 2024 р.

В день свята вмч.Георгія Переможця Архіпастир звершив Літургію Ранішосвячених Дарів.

 


23 квітня 2024 року, в день свята вмч.Георгія Переможця, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, у співслужінні прот.Ігоря Войтовича, ієрея Олександра Владики та диякона Станіслава Черевко, звершив Літургію Ранішосвячених Дарів.

Літургія ранішосвячених Дарів – богослужіння, за яким саме таїнство перетворення хліба і вина в Тіло і Кров Господа не відбувається, але віруючі причащаються святих Дарів освячених раніше на літургії святителя Василія Великого або святителя Іоана Золотоустого.

Ця літургія відправляється під час Великого посту по середам і п’ятницям, на 5-й седмиці – в четвер, а на Страсному тижні – в понеділок, вівторок і середу. Втім, з нагоди храмових свят чи свят в честь святих угодників Божих Літургія ранішосвячених Дарів може бути звершена і в інші дні Великого посту, однак в суботу і неділю вона ніколи не відправляється, оскільки в ці дні піст послаблюється і звершується повна Літургія.

Літургія Ранішосвячених Дарів встановлена в перші часи християнства і звершувалась святими апостолами, але справжній свій вигляд вона отримала від святого Григорія Двоєслова, папи Римського, який жив в VI столітті після Р. Хр.

Літургія Ранішосвячених Дарів є тим наполегливим закликом Матері Церкви до частого Причастя Святих Христових Таїн. У ній чути голос з глибини століть, голос живого, стародавнього Передання Церкви. Голос цей каже, що не можна жити життям у Христі, якщо віруючий не оновлює постійно свій зв’язок з джерелом життя – причащаючись Тіла і Крові Господа Ісуса Христа.

Пресслужба Закарпатської єпархії ПЦУ.

Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: