вівторок, 18 жовтня 2022 р.

Єпископ Варсонофій взяв участь в засіданні Священного Синоду ПЦУ.

 


18 жовтня 2022 р. в Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Православної Церкви при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі, відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України). У засіданні взяв участь єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій та ще дев"ять членів Священного Синоду. Преосвященний Климент, митрополит Сімферопольський і Кримський, та Преосвященний Олександр, митрополит Переяславський і Вишневський, були відсутні з поважної причини.

Зважаючи на ускладнення ситуації Священний Синод визнав необхідність повторно публічно висловити ставлення до систематичного порушення прав громад, які бажають вийти з юрисдикції Московського патріархату та інших проблемних питань державно-церковних відносин і ухвалив з цього приводу Заяву.

Синод заслухав та взяв до уваги інформацію про закордонні візити до Греції та Кіпру у вересні 2022 р. та про участь спостерігачів від ПЦУ в роботі 11 Асамблеї Всесвітньої Ради Церков у м. Карлсруе (Німеччина).

З метою організації служіння для вірних ПЦУ, які вимушено внаслідок війни тимчасово опинилися поза межами України, було утворено «Місію капеланської допомоги вірним ПЦУ, які внаслідок війни тимчасово перебувають поза межами України» (Капеланську місію ПЦУ), керівником якої призначено архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона.

З питання опіки православних вірних закордоном Синод направив лист до Вселенського Патріарха Варфоломія та повторний лист до Митрополита Варшавського і всієї Польщі Савви.

У зв’язку з введенням в дію законодавством України нових правил здійснення військового капеланського служіння було ухвалене Рішення «Питання подальшої організації військового капеланства».

За поданням єпархіальних архієреїв були призначені намісники монастирів у Івано-Франківсько-Галицькій та Вінницько-Тульчинській єпархіях.

Синод благословив загальноцерковне шанування чудотворної ікони Божої Матері «Іверська-Мирненська (Мироточива)», яка перебуває у Вінницько-Барській єпархії, визначивши днем її шанування 26 жовтня (13 жовтня ст.ст.).

Також було ухвалене Рішення №19 «Про можливість звершення богослужіння на честь Різдва Христового за Новоюліанським календарем 25 грудня 2022 р.»

Окрім цього було розглянуто деякі інші поточні питання та надано відповідні роз’яснення.

На цьому засідання Синоду було завершене.

 

За інформацією Секретаріату Священного Синоду-Пресслужба Закарпатської єпархії ПЦУ
Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: