середу, 22 січня 2020 р.

УЖГОРОД. Закарпатська єпархія УПЦ ( ПЦУ) взяла участь в урочистих заходах до Дня Соборності України.


22 січня 2020 року,  в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, традиційні урочистості до Дня Соборності України відбулися й на площі Народній в обласному центрі Закарпаття.  Актом Злуки задекларували об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців обох частин України. Ця подія була знаковою для українського державотворення.
В.о. голови Закарпатської ОДА Олексій Гетманенко, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, керівники установ та підприємств, представники дипломатичного корпусу, громадськості, військові, священнослужителі, поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку, Заслужений академічний Закарпатський народний хор виконав «Молитву за Україну». Закарпатську єпархію Української Православної церкви 
(ПЦУ), з благословення єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія представляли священики Ужгородського благочиння на чолі з Секретарем єпархії протоієреєм Сергієм Ємцем.
Відтак учасники пройшли ходою зі 100-метровим українським прапором до пам’ятника Президенту Карпатської України Августину Волошину на набережній Незалежності, де також відбулося покладання квітів і прозвучав Гімн України. Далі колона рушила до пішохідного мосту, аби сполучити прапором два береги Ужа – на знак соборності та єдності України.

Прес-служба Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).
Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: