вівторок, 25 червня 2019 р.

Журнали засідання Священного Синоду від 24 червня 2019 р

Журнал №30
Засідання Священного Синоду
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)
під головуванням Блаженнійшого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України від 24 червня 2019 р.
МАЛИ МІРКУВАННЯ: Щодо зборів 20 червня 2019 р. у Володимирському соборі м. Києва трьох архієреїв, невеликої кількості скликаних кліриків та мирян.
ДОВІДКА:  Почесний Патріарх Філарет всупереч рішенням ним скликаного і очоленого Помісного Собору УПЦ Київського Патріархату (15 грудня 2018 р.), Постанову якого він особисто добровільно підписав, а також всупереч рішенням Об’єднавчого Собору (15 грудня 2018 р.) та схваленого цим Собором і зареєстрованого державою Статуту, порушуючи 34 Апостольське правило, одноосібно скликав зібрання у Володимирському соборі м. Києва, в якому взяли участь три архієрея, близько двох десятків священиків, а також миряни. Учасники цього зібрання, не будучи ніким уповноважені та не маючи на це жодного права, оголосили про «скасування рішень» Помісного Собору УПЦ Київського Патріархату від 15 грудня 2018 р. Ці та інші дії організаторів та учасників вказаного зібрання вносять смуту в життя Православної Церкви України.
УХВАЛИЛИ:
 1. У зв’язку з невиконанням Почесним Патріархом Філаретом у відведений Священним Синодом місячний термін попереднього рішення Синоду: «На виконання рішення Священного Синоду (Журнал №9 засідання від 5 лютого 2019 р.) зобов’язати єпархіальних архієреїв єпархій, які ще не довершили процес реєстрації Статутів відповідних Управлінь Єпархії, протягом місяця подати необхідні документи на затвердження Предстоятелю, Митрополиту Київському і всієї України, для подальшої реєстрації згідно державного законодавства» (Журнал №21 засідання від 24 травня 2019 р.) та неподанням відповідних документів, враховуючи численні прохання парафій та монастирів м. Києва до Предстоятеля, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, щодо прийняття їх у безпосереднє підпорядкування, як це і належить за канонічними правилами – скасувати п. 4 Журналу №1 засідання Священного Синоду від 5 лютого 2019 р. та підпорядкувати Митрополиту Київському і всієї України, як їх безпосередньому єпархіальному архієрею, всі парафії та монастирі м. Києва, які до 15 грудня 2018 р. перебували у складі УПЦ Київського Патріархату і згідно рішення Помісного Собору УПЦ Київського Патріархату (15 грудня 2018 р.) та Об’єднавчого Собору (15 грудня 2018 р.) є у складі Православної Церкви України.
 2. За активну участь у діях, спрямованих на збурення протистояння у церковному середовищі, свідоме противлення соборним рішенням, порушення 34 Апостольського правила, участь у здійсненні рукоположень в чужій єпархії всупереч Статуту і канонічним правилам – Преосвященного Іоасафа (Шибаєва), митрополита Білгородського і Обоянського, та Преосвященного Петра (Москальова), єпископа Валуйського, вікарія Білгородської єпархії, виключити з 24 червня 2019 р. зі складу єпископату Православної Церкви України. Апеляцію на дане рішення вказані архієреї можуть подати письмово протягом одного місяця до Священного Синоду через прохання на ім’я Предстоятеля, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.
 3. Насельник Свято-Феодосіївського ставропігійного чоловічого монастиря м. Києва архімандрит Андрій (Маруцак), з 22 червня 2019 р. заборонений у священнослужінні указом Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, та клірик Харківської єпархії ієромонах Ілля (Зеленський), заборонений у священнослужінні указом єпископа Харківського і Богодухівського Митрофана з 21 червня 2019 р., які, грубо порушуючи канонічні правила та Статут Церкви, попри заборону, брали участь у священнослужінні, можуть письмово протягом одного місяця звернутися до Священного Синоду через подання прохання на ім’я Предстоятеля, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, щодо розгляду їхніх справ. Визначити, що прийняття кліриками рукоположення у єпископський сан без обрання Священним Синодом Православної Церкви України є підставою для категоричної відмови у задоволенні їхніх можливих у майбутньому прохань бути прийнятими до складу єпископату Православної Церкви України.
 4. Визначити, що одноосібно скликане і проведене Почесним Патріархом Філаретом 20 червня 2019 р. у Володимирському соборі м. Києва зібрання запрошених ним осіб не мало жодних повноважень на ухвалення рішень, зокрема стосовно рішень Помісного Собору УПЦ Київського Патріархату (15 грудня 2018 р.), які відповідно до Статуту УПЦ КП відразу після підписання Президією Собору на чолі з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом вступили в дію. Враховуючи зазначене, але також беручи до уваги особливі заслуги в минулому перед Українською Православною Церквою,  констатувати, що Почесний Патріарх Філарет залишається у складі єпископату Православної Церкви України, однак втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією. Почесний Патріарх Філарет може через лист на ім’я Предстоятеля, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, звернутися до Священного Синоду щодо соборного розгляду свого майбутнього становища у Православній Церкві України.
 5. Засвідчити, що вся повнота УПЦ Київського Патріархату, як і вся повнота Української Автокефальної Православної Церкви згідно рішень своїх Помісних Соборів 15 грудня 2018 р. та Об’єднавчого Собору (15 грудня 2018 р.) об’єдналися у єдину Помісну Православну Церкву України, яка є єдиним історичним, канонічним та юридичним спадкоємцем і продовжувачем їхньої діяльності. Ніякі рішення, розпорядження чи інші документи, видані від імені Української Православної Церкви Київського Патріархату чи під іменем її статутних органів після юридичної реєстрації Київської Митрополії УПЦ (ПЦУ) 30 січня 2019 р. не мають канонічної та юридичної сили та є від початку не дійсними і не підлягають виконанню.

Журнал №31
МАЛИ МІРКУВАННЯ: Про Синодальне управління недільних шкіл та катехізації.
УХВАЛИЛИ:
 1. Утворити Синодальне управління недільних шкіл та катехізації.
 2. Призначити архімандрита Макарія (Папіша), намісника Свято-Феодосіївського ставропігійного чоловічого монастиря м. Києва, головою Синодального управління недільних шкіл та катехізації.

Журнал №32
СЛУХАЛИ: Повідомлення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія про участь кліриків Православної Церкви України у ІІІ Міжнародному екологічному семінарі Халки, який відбувся в Стамбулі 1-3 червня 2019 року під головуванням Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія та за участі представників Православних Церков Греції, Александрії, Кіпру, Грузії, Румунії, Болгарії, Америки, Фінляндії, Естонії, УПЦ в Канаді, а також Коптської Церкви.
УХВАЛИЛИ:
 1. Повідомлення взяти до уваги.
 2. Втілюючи в життя рішення Святого і Великого Собору Православної Церкви (Крит, 2016) щодо активної підтримки екологічних ініціатив та встановлення 1 вересня дня молитви про захист навколишнього природного середовища встановити в Православній Церкві України у найближчий після 1 вересня недільний день як День молитви про захист навколишнього природного середовища.
 3. Звершити в усіх храмах і монастирях Православної Церкви України в неділю 1 вересня 2019 року по завершенні Божественної літургії відповідні молебні та провести в період з 1 по 14 вересня просвітницькі і практичні заходи спільно з екологічними громадськими організаціями, а також зацікавленими державними і освітніми установами.

Журнал №33
МАЛИ МІРКУВАННЯ: Про загальноцерковне відзначення у 2019 р. 1031-ї річниці Хрещення Руси-України.
УХВАЛИЛИ:
 1. Провести 27-28 липня 2019 р. загальноцерковні святкування 1031-ї річниці Хрещення Руси-України:
– 27 липня ввечері – Всенічне бдіння у Михайлівському Золотоверхому соборі м. Києва;
– 28 липня ранком – Божественна літургія у Малій (Теплій) Софії, хресний хід до пам’ятника св. рівноапостольному кн. Володимиру та молебень.
 1. Зобов’язати єпархіальних архієреїв організувати паломництво вірних до Києва для участі у загальноцерковних святкових богослужіннях 27-28 липня 2019 р.

Журнал №34
СЛУХАЛИ: Повідомлення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія про візит 10-12 червня 2019 р. до Вселенського Патріархату з нагоди іменин Його Всесвятості Всленського Патріарха Варфоломія.
ДОВІДКА:  10-12 червня 2019 р. відбувся офіційний візит делегації Православної Церкви України на чолі з Блаженнійшим Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм до Вселенського Патріархату з нагоди іменин Його Всесвятості Всленського Патріарха Варфоломія.
10 червня 2019 року Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній прибув до Стамбулу, щоби привітати Вселенського Патріарха Варфоломія з Днем тезоіменитства, який Його Всесвятість відзначає 11 червня. Митрополита супроводжував архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій та делегація Православної Церкви України.
У храмі монастиря «Живоносне джерело» відбулася вечірня, під час якої молилися Вселенський Патріарх Варфоломій, Архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім та Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, ієрархи Помісних Церков.
Після вечірні Митрополит Епіфаній виголосив коротке вітальне слово до Вселенського Патріарха, а також привітав Архієпископа Ієроніма і подарував йому пам‘ятну панагію на честь своєї інтронізації.
Після богослужіння Блаженнійший Митрополит Епіфаній відслужив літію біля гробниць спочилих Патріархів, що знаходяться в монастирі.
В день пам’яті св. апостолів Варфоломія і Варнави (за новим стилем), 11 червня 2019 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній з делегацією Православної Церкви України молився під час літургії у Патріаршому храмі св. Георгія на Фанарі (Стамбул).
За богослужінням молилися Вселенський Патріарх Варфоломій, представник Олександрійського Патріарха митрополит Нігерійський Олександр, представник Єрусалимського Патріарха архієпископ Антідонський Нектарій, ієрархи Вселенського Патріархату та Церкви Еллади.
Серед почесних гостей були присутні заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар, Посол України в Туреччині Андрій Сибіга, Генеральний консул в Стамбулі Олександр Гаман.
Після богослужіння Блаженнійший Митрополит Епіфаній виголосив привітальне слово та вручив Його Всесвятості пам’ятний подарунок, взяв участь у святковій трапезі.
Ранком 12 червня делегація ПЦУ відбула до Києва.
УХВАЛИЛИ:
 1. Повідомлення взяти до відома.
 2. Висловити подяку Його Всесвятості Варфоломію, Архієпископу Константинополя – Нового Риму і Вселенському Патріарху, Його Блаженству Ієроніму, Архієпископу Афінському і всієї Еллади, ієрархам Помісних Православних Церков за молитовне і братнє спілкування.
 3. Висловити подяку Його Всесвятості Варфоломію, Архієпископу Константинополя – Нового Риму і Вселенському Патріарху, ієрархам і співпрацівникам Вселенської Патріархії за гостинність.

Журнал №35
СЛУХАЛИ: Прохання Преосвященного Матфея, єпископа Володимир-Волинського і Турійського, про внесення змін до назви та статусу Релігійної організації «Свято-Різдва Христового жіночий монастир Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)».
УХВАЛИЛИ:  Змінити статус Свято-Різдва Христового жіночого монастиря на чоловічий монастир та змінити назву Релігійної організації «Свято-Різдва Христового жіночий монастир Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)» за адресою Волинська область, м. Володимир-Волинський, вул. Миколаївська, 14 на назву Релігійна організація «Чоловічий монастир на честь Дванадцяти Апостолів Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)» за тією ж адресою.

Журнал №36
МАЛИ МІРКУВАННЯ: Про вікаріїв Київської єпархії.
УХВАЛИЛИ: У зв’язку з ухваленням рішення щодо підпорядкування Митрополиту Київському і всієї України, як їх безпосередньому єпархіальному архієрею, всіх парафій та монастирів м. Києва, які до 15 грудня 2018 р. перебували у складі УПЦ Київського Патріархату і згідно рішення Помісного Собору УПЦ Київського Патріархату (15 грудня 2018 р.) та Об’єднавчого Собору (15 грудня 2018 р.) є у складі Православної Церкви України (Журнал №30 засідання від 24 червня 2019 р.) визначити, що Преосвященні архієреї – вікарії Київської єпархії:
 • Олександр (Решетняк), архієпископ Богуславський;
 • Ізяслав (Карга), архієпископ Макарівський;
 • Агапіт (Гуменюк), архієпископ Вишгородський;
 • Лаврентій (Мигович), єпископ Васильківський;
 • Володимир (Черпак), єпископ Фастівський;.
Перебувають у канонічному підпорядкуванні Предстоятеля, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: