неділя, 12 травня 2019 р.

Офіційна позиція Закарпатської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) щодо ситуації, яка склалася між Почесним Патріархом Філаретом і Предстоятелем УПЦ (ПЦУ) Блаженнійшим митрополитом Епіфанієм.


Офіційна позиція Закарпатської  єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) щодо ситуації, яка склалася між Почесним Патріархом Філаретом і Предстоятелем УПЦ (ПЦУ) Блаженнійшим митрополитом Епіфанієм.

15 грудня 2018 року в м.Києві, в храмі святої Софії відбувся Об’єднавчий Собор на якому було прийнято рішення про саморозпуск Української Православної Церкви Київського Патріархату та входження всього духовенства разом із паствою у новостворену Православну Церкву України. Присутніми на Об’єднавчому Соборі також було обрано Предстоятеля Православної Церкви України, яким став Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Серед осіб, які підтримали таке рішення був нині Почесний Патріарх Філарет.
      06 січня 2019 року Блаженнійший митрополит Епіфаній отримав з рук Вселенського Патріарха Варфоломія Патріарший і Синодальний Томос про автокефалію Православної Церкви України.
      06 лютого 2019 року відбулися загальні збори  Закарпатської єпархії УПЦ Київського Патріархату на яких присутніми одноголосно було прийнято рішення про зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях шляхом входу до складу релігійного об’єднання – Української Православної Церкви (Православної Церкви України), яке очолює митрополит Епіфаній. Також було прийнято рішення про зміну найменування єпархії у зв’язку зі зміною канонічної підлеглості і прийнято новий статут.
      02 квітня 2019 року Управління Закарпатської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) завершило процедуру державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі  юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Тому вся повнота Закарпатської  єпархії  УПЦ
(ПЦУ) на чолі з правлячим архієреєм - єпископом Ужгородським і Закарпатським Варсонофієм, підтримує предстоятеля нашої Помісної Церкви України митрополита  Київського і всієї України
Епіфанія і бачить у ньому об’єднуючий фактор для єднання всього Українського Православ’я. Також ми підтримуємо прагнення Блаженнійшого Епіфанія поступово реформувати Українську Церкву, відродити та оновити парафіяльне життя.  
     Підносимо до Господа молитви за Предстоятеля Помісної Української Православної Церкви Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія і єдність Українського Православ’я.


Прес-служба Закарпатської єпархії

Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: