+

вівторок, 22 січня 2019 р.

Ви були, є і залишаєтеся духовним лідером українського народу - Президент вручив Патріарху Філарету звання Герой України та вручив орден Держави

Під час урочистого заходу з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Президент Петро Порошенко вручив Святійшому Патріарху Філарету найвищу державну нагороду – звання Герой України та орден Держави.
Патріарха Філарета нагороджено за видатну історичну роль у становленні незалежної Української Православної Церкви, діяльність, спрямовану на відродження духовності Українського народу, піднесення авторитету православ’я, утвердження  ідеалів милосердя і міжконфесійної злагоди.
«Ви були, є і залишаєтеся духовним лідером українського народу. Тому прийняв рішення присвоїти Вам звання Героя України. Наголошую, що Ваша нагорода – абсолютно заслужена... Ви все життя самовіддано служили Церкві та українському народові», - наголосив він. Петро Порошенко зауважив, що високе звання Героя України за його президентської каденції отримали Герої Небесної Сотні і військові, що протистоять російській агресії.
«За атеїстичного радянського режиму, в умовах тиску КДБ і партійного апарату Ви боролися за право людей вірити в Бога, відвідувати храм Божий, молитися Господу. А з проголошенням незалежної України Ви стали на шлях побудови єдиної Помісної Української Православної Церкви. Ви заклали добрий фундамент. Попри всі перешкоди, вели українське Православ’я до автокефалії, до духовної свободи», – підкреслив Петро Порошенко.
«І вражаючим є Ваш приклад надзвичайної жертовності, з якою Ви прийшли 15 грудня на об’єднавчий собор у Софії Київській. Ви довели всьому світові, що «там, де два українці – три гетьмани» - це не про нас. Що українці здатні об’єднуватися, об’єднуватися в ім’я великої мети», – особливо підкреслив Президент.
Глава держави також відзначив зусилля, які доклала Верховна Рада України на чолі з Головою ВРУ Андрієм Парубієм, народними депутатами, коли Парламент підтримав звернення Президента до Вселенського Патріархату щодо надання Томосу про автокефалію для об’єднаної Помісної Української Православної Церкви. А також прийняття необхідних законів, які дозволили забезпечити мир і злагоду в суспільстві при створенні об’єднаної Української Церкви.
Прес-служба Закарпатської єпархії, за інформацією Офіційного інтернет-представництва  Президента України.
Рекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: