пʼятниця, 4 січня 2019 р.

Вселенський Патріарх Варфоломій закликав православних патріархів визнати надання автокефалії українській церкві.

Вселенський патріарх Варфоломій написав звернення до патріархів та архієпископів автокефальних православних церков, у якому закликав підтримати надання автокефалії новоствореній Православній церкві України.
«Реалізація усіх [наших] зусиль очікується 6 січня, у день Богоявлення, коли ми маємо намір дарувати Томос про автокефалію і відсвяткувати його з предстоятелем автокефальної православної церкви [України]», — заявив Варфоломій у своєму листі.
Зазначається, що представники українського духовенства почали прибувати на Фанар, а ієрархи помісних православних церков мають «вивчити деталі листа, щоб приступити до визнання нової церкви».
У листі Варфоломій закликав патріархів і архієпископів автокефальних православних церков визнати українську церкву автокефальною церквою.
Патріарх закликає ієрархів продовжити визнання, підкресливши, що «якщо ми вирішимо ігнорувати наших братів, які переживають моменти відчайдушної боротьби в Україні, ми не матимемо жодного виправдання у Судний день».
Вселенський патріарх 5 січня 2019 року офіційно підпише Томос про автокефалію Української православної церкви.
15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
Новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
Прес-служба Закарпатської єпархії  за інформацією Прес-центру ГРОМАДСЬКЕ. 

Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: