четвер, 17 січня 2019 р.

Закон щодо переходу парафій в ПЦУ ухвалено

Верховна Рада України прийняла закон про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи) № 4128/Д.
За відповідне рішення проголосували 229 депутатів.
Напередодні, 16 січня, на засіданні Комітету з питань культури і духовності було прийнято рішення про затвердження нової редакції законопроекту № 4128 (щодо зміни релігійним громадами підлеглості). Новий документ отримав номер № 4128/Д.
Згідно з порівняльною таблицею документу, для зміни підлеглості необхідно внести зміни до статуту. Для цього потрібно скликати збори, відповідно до статуту самої громади. Збори мають відповідати вимогам такого статуту та мати кворум. Для ухвалення рішення про перехід достатньо 2/3 голосів членів громади, які повинні особисто підписатися під рішенням.
Питання членства держава лишає на розсуд самим релігійним громадам та не нав’язує яким чином їм приймати чи виключати членів парафії.
При цьому громада лишається власником чи користувачем храму чи іншого приміщення. Більше того, законопроектом вводиться тимчасова заборона на проведення будь-яких дій з майном парафії. Тобто під час переходу парафії не можна продати, відібрати, віддати у заставу нерухоме майно парафії.
Якщо при переході виявиться, що існує частина парафії, яка не згідна з переходом – вона може утворити нову релігійну громаду та має право укласти договір про почергове користування храмом.
Змінюється також і порядок реєстрації релігійних організацій. Відтепер їм не потрібно проходити цю процедуру двічі: у Мін'юсті та органі у справах релігій. Реєструвати релігійні організації відтепер буде лише державний орган у справах релігій та відповідні відділи Обласних Державних Адміністрацій. Крім того у законопроекті детально прописані усі необхідні документи, які треба подати як для реєстрації релігійної організації, так і для того, щоби внести відповідні зміни.
Нагадаємо, законопроект про перехід парафій Московського патріархату до Православної церкви України повністю відповідає європейському законодавству, зокерма відповідному рішенню Європейського суду з прав людини.
Раніше Петро Порошенко наголосив на важливості внесення на розгляд парламенту законопроекту, який забезпечить фундаментальне, прозоре і однозначне право релігійних громад на перехід з Московського патріархату до ПЦУ.

Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: