вівторок, 23 жовтня 2018 р.

Президент України: Гарантую, що держава захистить права тих священиків і мирян УПЦ Московського патріархату, які добровільно вирішать вийти з-під Москви

Після здобуття Томосу про автокефалію, в єдину Українську помісну православну церкву, священнослужителів з Української православної церкви Московського патріархату не будуть силоміць затягувати.
Про це президент України написав на своїй сторінці у Facebook.
"В Україні не було, нема і не буде державної церкви. В освячену Томосом православну церкву теж ніхто нікого не "запрошуватиме" силоміць. Це питання вільного вибору для кожного віруючого. Гарантую, що влада поважатиме їх вибір", - йдеться у повідомленні глави держави.
Також Петро Олексійович додав, що держава не вживатиме ніяких санкцій проти тих священиків, які вирішать залишитися в УПЦ МП.
"Це питання вільного вибору для кожного віруючого. Гарантую, що влада поважатиме вибір тих, хто вирішить залишитися в тій церковній структурі, яка зберігає єдність з Російською православною церквою. Це їх вибір і нам його треба поважати".
Водночас, за словами президента, ті священнослужителі, які перейдуть в помісну церкву будуть належно захищені державою.
"Але я так само гарантую, що держава захистить права тих священиків і мирян УПЦ Московського патріархату, які добровільно вирішать вийти з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити єдину Українську православну помісну церкву".

Прес-служба Закарпатської єпархії.

Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: