+

субота, 18 серпня 2018 р.

У Закарпатській єпархії урочисто відзначили 1030-ліття Хрещення Руси - України.

Цьогоріч вся повнота Української Православної Церкви відзначає славний ювілей – 1030-ліття Хрещення Руси-України, яке звершив святий рівноапостольний князь Володимир Великий.
На високому церковному та державному рівні пройшли урочистості в Золотоверхому Києві, а нині й у різних куточках України. Це символізує те, що спочатку була хрещена Столиця нашої Держави, а потім всі її землі. І саме цей Ювілей Хрещення Руси-України в чергове нагадує кожному свідомому Українцю, що наша славна земля, прийнявши зерно християнської віри з Візантії, має знову всі підстави просити «Томос про автокефалію» не в Російської церкви, яка свого часу вкрала її і донині старається принизити у всьому Православному світі, а в рідної Церкви-Матері. І Господь, який завжди на стороні правди, зараз допомагає Матері знову прийняти в свої обійми Дочку, яка, незважаючи на різні випробування, стала дорослою та самостійною.
Долучилася до цього славного торжества православної віри також і Закарпатська єпархія. Так, 18 серпня 2018 року, на чолі з єпископом Ужгородським і Закарпатським Варсонофієм, пройшли урочистості з відзначення 1030-ліття Хрещення Київської Руси-України.
Розпочались святкові заходи із подячного молебню у каплиці Ужгородського замку - перлини славного міста над Ужем, який  очолив єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій. Владиці співслужили клірики єпархії. Помолитись за урочистим богослужінням до каплиці також прийшли: представники Народних депутатів України від Закарпаття, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв , представники політичних сил Закарпатської області , військовослужбовці - прикордонники, військові Національної Гвардії України  та 128 - ОГШБ , а також не байдужі віряни. Помолився в цей день разом з духовенством і керівник Вірменської релігійної організації Закарпаття - Карен Єнокян. Всі  спільно з духовенством  просили Бога про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, за мужніх захисників Української держави, які захищають нашу країну від агресора, за створення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви, яка буде запорукою нашої Держаної Незалежності.По завершенню молебня , з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, єпископ Варсонофій відзначив Церковними нагородами Народних депутатів України , які єдині  з тих , хто представляє у Верхавній Раді України Закарпаття,  віддали свої голоси за звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія , щодо надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві, а саме : Петьовку Василя Васильовича, Лунченка Валерія Валерійовича та Горвата Роберта Івановича.Завершились заходи в Ужгороді уставним  многоліттям.

Опісля заходи відбулись в місті Мукачево, які розпочались молитвою за військо України в каплиці Замку "Паланок",
 після чого духовенство на чолі з Архіпастирем прибули до площі навпроти Свято-Успенського храму, де відбувся соборний  молебень за Україну  та її народ.Після молитовних заходів єпископ Варсонофій нагородив військовослужбовців 128-ї ОГШБ та активних мирян Благословенними Архієрейськими грамотами, після чого хорові колективи міста виконали ряд духовних та патріотичних пісень.
Сюжети про проведення святкових заходів транслюватимуться на місцевих телеканалах "М -студіо" та "Тиса".


Прес-служба Закарпатської єпархії.
 

 

Рекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: