понеділок, 28 травня 2018 р.

У день Святого Духа єпископ Варсонофій співслужив Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету в кафедральному соборі Святої Тройці м.Луцьк


28 травня 2018 року, в день Святого Духа, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій співслужив Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету Божественною Літургією у кафедральному соборі Святої Тройці м.Луцьк.

В День Святого Духа, відбулося урочисте відзначення храмового празника кафедрального собору Святої Трійці. Божественну Літургію з цієї нагоди очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

За Відправою з Його Святістю служили: митрополит Луцький і Волинський Михаїл, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, канцлер Волинської єпархії протоієрей Микола Цап, декан собору протоієрей Микола Нецькар, ректор Волинської православної богословської академії (ВПБА) протоієрей Володимир Вакін, декани та інші священнослужителі.

Зокрема, у Богослужінні брав участь диякон Даніел Терразас зі США, клірик парафії Київського Патріархату у Філадельфії. Співав архієрейський хор «Оранта» (регент – заслужений діяч мистецтв Василь Мойсіюк).

Святійшого зустрічали тисячі вірян, серед численних вірних, які були учасниками торжества, – голова ОДА Олександр Савченко, заступник голови облради Роман Карпюк, секретар Луцької міськради, виконувач повноваження міського голови Григорій Пустовіт, інші представники влади, громадськості.

Наприкінці Служби Божої Святійший промовив майже 30-хвилинну проповідь про дію благодаті Святого Духа в історії та сучасності. У слові до волинян Першоієрарх приділив значну увагу актуальній церковній темі – визнання української автокефалії.

Після традиційного хресного ходу навколо собору владика Михаїл виголосив подячне слово. Радість є повною, коли вона звершується в молитві, зазначив волинський архієрей. Ми радіємо, що маємо змогу Вас вітати. Особливо радіємо, що слова, які Ви говорили не один десяток років, завдяки дії Святого Духа, Який наставляє на всяку правду, виявилися пророчими, а дії, звершені в 90-х роках, – далекоглядними.

Керуючий Луцько-Волинською єпархєю вручив Патріархові букет білих троянд як вираз любові й поваги до Його Святості. Всі учасники свята підтримали його оплесками.

Прес-служба Закарпатської єпархії за інформацією Прес-центру Волинської єпархії.


Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: