+

неділя, 6 травня 2018 р.

7 травня пам'ять прп. Сави Києво-Печерського. Прп. Олексія, затворника Києво-Печерського. Мч. Сави Стратилата і з ним 70-ти воїнівПреподобний Сава Києво-Печерський
Преподобний Сава жив наприкінці XII — на початку XIII ст., звершував подвиг у Києво-Печерському монастирі. Де народився, із якої родини, коли прийняв постриг ченця невідомо. В акафісті всім преподобним Печерським про нього сказано: «Радуйся, Саво, чудес великих творителю». Мощі преподобного знаходяться в Ближніх печерах.
Пам’ять преподобного Сави вшановується 7 травня (24 квітня за ст. ст.)

Преподобний Олексій Києво-Печерський
Преподобний Олексій жив у XIII ст., був ченцем Печерського монастиря. Відомо, що відбував подвиг і творив молитву в затворі. Де він народився, з якого роду і коли постригся в ченці невідомо. В акафісті всім преподобним Печерським сказано: «Радуйся, Олексію, бо молитву розумну ти завжди звершував».
Мощі преподобного Олексія знаходяться в Ближніх печерах.
Пам’ять преподобного Олексія вшановується 7 травня (24 квітня за ст. ст.).

Святий мученик Сава Стратилат і з ним 70 воїнів
Мученик Сава походив з готфського племені. Своєю хоробрістю він досяг високого чину воєводи-стратилата і служив при імператорі Авреліані (270 - 275).
З юності Сава був християнином і старанно слідував заповідям Христовим, допомагав бідним, відвідував в темницях ув’язнених християн. За чисте і добродійне життя святий отримав від Господа дар чудотворіння і Ім'ям Христа зціляв хворих, виганяв бісів.
Коли імператор дізнався, що святий Сава сповідує християнство, він зажадав від нього зречення. Мученик скинув військовий пояс і підтвердив, що не залишить свою віру. Його били, обпалювали свічками, кинули в казан із смолою, але мученик залишався неушкодженим. Бачивши його муки, увірували в Христа ще 70 воїнів, яких тут же усікли мечем. Святого Саву кинули в темницю. Опівночі під час молитви мученикові з'явився Христос і осяяв його світлом Своєї Слави. Укріплений, мученик Сава переніс на ранок нові муки і був втоплений в річці (+ 272).

Прес-служба Закарпатської єпархії

Рекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: