четвер, 12 квітня 2018 р.

БУДАПЕШТ. Капелан Закарпатської єпархії УПЦ Київського Патріархату взяв участь в екуменічній молитві за Україну «Запалимо свічку пам’яті і миру».

11 квітня 2018 року , в Світлу середу, в Будапешті пройшла екуменічна молитва за Україну "Запалимо свічку пам"яті та миру".Її спільно відслужили священик української громади отець Дам'ян,  що представляє Українську греко-католицьку церкву, священик німецької громади Угорщини отець Бернхард, який представляє Римо-католицьку церкву, а також, із благословення Єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія, перебуваючи на реабілітаційному лікуванні в Угорщині, капелан Української Армії протоієрей Ігор Войтович, що представляє Українську Православну Церкву Київського Патріархату.
Молитва була проведена біля пам'ятника жертвам Голодомору в Україні 1932-33 років, повідомило посольство України в Угорщині.Як відзначила в своєму зверненні до присутніх Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп, вибір місця і часу не був випадковим, адже квітень, на жаль, має символічне значення в історії українського народу в контексті двох трагічних сторінок нашої історії. «У квітні 1932 року сталінський режим ухвалив постанову "Про насіннєву позику Україні", яка далі крок за кроком призвела до знищення мільйонів українців внаслідок Голодомору 1932-33 років. У квітні 2014 року Росія інспірувала створення фейкових псевдореспублік - Луганської та Донецької, продовживши свою агресію проти України, яка розпочалася незаконною окупацією українського Криму. Голодомор забрав мільйони життів українців, російська агресія – вже понад десять тисяч. В обох випадках метою було знищити прагнення нашого народу до свободи, самостійності і незалежності», - зазначила посол.Л.Непоп наголосила, що, попри мільйонні жертви, наш народ відродився після Голодомору. Попри триваючу російську агресію, ми переконані, що вистоїмо і тепер, відновимо нашу територіальну цілісність і повернемо мир.
Посол зазначила, що сьогоднішня Молитва символізує і єдність. Єдність у прагненні разом розбудовувати і зміцнювати єдину соборну і незалежну Україну. Єдність у прагненні мати єдину помісну самостійну українську церкву. Єдність українців та іноземних партнерів у підтримці України.На Молитві були присутні також українські військовослужбовці, які зараз проходять лікування в Угорщині за кошти угорського Уряду, за що Посол висловила вдячність угорським партнерам.

Прес-служба Закарпатської єпархії.

Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: