+

пʼятниця, 12 січня 2018 р.

Богослужіння єпископа Варсонофія в Українському Афоні - Великому Манявському Скиту.

     
11 січня 2018 року, Манявський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир вшановує пам'ять засновника Великоскитської обителі (1611 р.) преподобного Іова Манявського (Княгиицького) (1621 р.).Напередодні, ввечері з благословення митрополита Івано – Франківського і Галицького Іоасафа в монастирі відбулось всенічне бдіння , яке очолив Преосвященнійший Варсонофій єпископ Ужгородський і Закарпатський.
В сам день свята ,Божественну літургію в Соборному храмі святої обителі очолив настоятель монастиря Високопреосвященійший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький, якому співслужив Пресовященійший Варсонофій, єпископ Ужгородський і Закарпатський, а також  намісник обителі ігумен Феогност (Бодоряк), братія монастиря, та численне духовенство Івано-Франківської  єпархії. Після співу запричасного стиха проповідь про життя прп. Іова Манявського виголосив ігумен Феогност.
Після відпусту ,Архієреї разом з духовенством, звершили молебень до прп.Іова, по завершенню  якого, священнослужителів привітали діти – вихованці Недільної школи на честь мучениці Тетяни, яка діє при храмі Великомученика Юрія Переможця села Старі Богородчани, та діти з Недільної школи Коломийської  єпархії. 

ДОВІДКА : Народився преподобний Іов у Тисмениці на Прикарпатті. Сім’я, в якій народився Іван (його світське ім’я) була досить заможною, але потяг до чернечого життя і усамітнення в молодого юнака був досить сильним. Одного разу він зустрівся в Острозькій Академії із афонським ченцем і його розповідь настільки запала в душу Івана, що той невдовзі вирушив на Афон.
Тут, на святій афонській горі, Іван Княгиницький приймає чернецтво з іменем Єзекиїль. Через деякий час, а саме в 1598 р. чернець Єзекиїль із афонськими ченцями прибув в Україну для збору милостині, де на запрошення Львівського єпископа Гедеона Балабана, почав відроджувати чернече життя в Унівському, Дерманському, а потім і в Угорницькому монастирях. Згодом приймає велику схиму з іменем Іов.Подвиг схимонаха був величним. Він багато працював, постійно перебував у паломницьких подорожах
Преподобний Іов Манявський є небесним покровителем Манявської обителі, бо святий провів тут немало років свого чернечого життя. Святі мощі цього подвижника, а також прп. Феодосія Манявського і сьогодні оберігають святу обитель.

Прес-служба Закарпатської єпархії.


Рекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: