![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEguJOymNB-H6KRhLpsXK2j2znZzQ51pCrjvm7y0obgZL88pnWTbUV74ofpHfLca7ieCeGgImlGrzoYSVF6zSUAaKbgyXvc1Twn6jjIrAfoWNu-h6nCooyIzGFPNWQ4jnDFus8SwOWA4cF8K/s320/DSC08134.JPG)
07 лютого 2017 року в прміщенні редакції тижневика "Неділя" (м.Ужгород), керуючий Закарпатською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій ( Руднік )провів прес-конференцію для журналістів Закарпаття. Теми , котрі обговорювались стосувались :
Результатам роботи Управління Закарпатської єпархії у 2016 році;
Результатам роботи єпархіальної Благодійної організації «Благодійний фонд « ЕЛЕОС Закарпаття» у 2016 році ;
Проблемним питанням у спілкуванні між Закарпатською єпархією УПЦ КП та деякими єпархіями краю , шляхи їх вирішення.
Оголошенню конкурсу на кращий проект кафедрального собору , що будуватиметься в м. Ужгород. Інформація про конкурсну комісію, яка обиратиме кращий проект.
Так зокрема наголошено на позитивній тенденції розвитку єпархії - реєструються нові релігійні громади , збільшується кількість священнослужителів ; органи місцевого самоврядування Закарпаття , виділяючи земельні ділянки під будівництво храмів , сприяють розвитку громад УПЦ Київського Патріархату на місцях .
Так позитивним моментом є встановлення хрестів на місці майбутніх будівництв культових споруд у місті Мукачево, у місті Свалява, у місті Ужгород, у с.Сімер, у селі Лази. Благодійною єпархіальною організацією "ЕЛЕОС - Закарпаття" постійно надається допомога дітям - сиротам та людям похилого віку. Не оминають священнослужителі військовослужбовців, котрі перебувають в зоні АТО - допомагаючи їм матеріально і молитовно.
Проте в роботі єпархії є і проблемні питання , які стосуються спілкування Закарпатської єпархії з деякими єпархіями краю.Так зокрема ,
нині позбавлений сану , колишній єпископ Кирил ( Михайлюк) , що представляє на Закарпатті інтереси Української Автокефальної Православної Церкви , з своїми помічниками, в 2015 році , рейдерсько захопив приміщення, яке належить Закарпатській єпархії УПЦ КП в м.Ужгород. Справа про повернення даного приміщення законному користувачу, сьогодні перебуває на розгляді в Ужгородському міськрайонному суді.
Також
до Управління єпархії почали надходити скарги від жителів міст та сіл Закарпаття про дії аферистів , котрі прикриваються ім"ям Закарпатської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, збирають кошти , нібито на розбудову кафедрального єпархіального собору. Аферисти ходять у квартири та організації, стоять з скриньками на базарах , показують якісь документи , мають і зошити, у яких записують імена жертводавців, щоб начебто молитися за їхнє здоров’я.
Закарпатська єпархія запевняє: єпископ Варсонофій не дає благословіння на таку форму збору пожертв. Благодійні кошти в єпархії залучаються тільки на території храмів або ж переказами на банківські рахунки.
За достовірною інформацією , такими обманними діями щодо збору коштів займаються представники не зареєстрованої в межах області Закарпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви - керівник той же заборонений у священнослужінні та позбавлений сану єпископа - Кирил ( Михайлюк ) .
Збирання грошей для потреб інших єпархій на території Закарпаття також не практикується. Тож єпархіальний відділ благодійності та соціального служіння єпархії вкотре закликає не довіряти аферистам, які прикриваються фальшивими документами, і негайно звертатися в міліцію.
Нагадав також Архієрей Закарпаття всім, що надходить час Великого посту - період, коли християни особливо роздумують над земним життя Ісуса Христа та Його страстями.Як зазначив єпископ Варсонофій , час Великого посту Святі Отці називають "духовною весною"- навесні прокидається від довгого зимового сну природа, так і під час цього посту людина стає самою собою – через піст і молитву, через покаяння і справи милосердя.Тому владика побажав усім із користю для душі провести цей Великий піст, і духовно очищеними , з радістю зустріти Воскреслого Господа.
Після звернення єпископ Варсонофій відповів на питання журналістів і подякував за зустріч та можливість спілкуватись з закарпатцями через місцеві ЗМІ .
Прес-служба Закарпатської єпархії .
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiBiuaDRTFRdtG9OJID3SPIiZlnRz-adxjuG-4gEOP3PtB7mlBomzZVrHJYylrYRjVHoV-AXvWn5KynOOLwtuRgm3RWnJcru8gRNHE4rUjSOTiCJDlJxEmIv0qVwmHZf1FokUg8I54NrbLY/s320/DSC08125.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj6D4tirmPwZj9pRutdPFF27ONyaTIq1Iu5sxtxckkvppJKyndxeEsYVoDTg6LCME4qhispxHmlNqeU37zewX4PPdwvDt3aPhi-9u7ZAwic9PZ3jPJWXBnFlDuHURx8TU9LywlNdl8Z3eSI/s320/DSC08127.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiDVYjP9mewFFMEO1ZBVItUra_EkU67wKS0DErcwBcq3eTgPZjH2mOEFtlrzcC6_CZI0WD7UFwiMCvY5oBtSwROZtFrgiQNMNfYZJ84RCYhGHp3BSPVyzKjvy4G6A-DpdrzOI_5mWVGCN0e/s320/DSC08131.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiBBKFKO1wxsA0vbJwW3-Rk6VTHK9LMHf7y3dXdIk0_v1dqdBnPIH3VNmhPaOQBK4VEDYYfmtWTfH1ujN72L-JaUPj1uZA-UGARa6KvHHdixnophMbvZ-7qTuJq6_jR4CL_wbrP3MlCGrkV/s320/DSC08133.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi68tYpVk6rw9EL2GDWgXTxrDmUHYFgAw68mDYlvQOetuRvP6tWl3AE_WjAv2IXh6aGkQmX3qOjCOz6_7QYnihtoeiSuER2hIAaAvENgYX2XLWjCjXHqIwxDasljPSpFoboZTFAVRXsrQ_T/s320/DSC08134.JPG)