+

середа, 28 вересня 2016 р.

Єпископ Варсонофій , в день Воздвиження Животворчого Хреста Господнього , молився в Манявському Хресто-Воздвиженському монастирі.

26 та 27 вересня 2016 року, на запрошення митрополита Івано-Франківського та Галицького Іоасафа єпископ Ужгородський і Закарпатський Української Православної Церкви Київського Патріархату Варсонофій відвідав Український Афон- Манявський Хресто-Воздвиженський монастир.
Так , 26 вересня, в передсвято Воздвиження Чесного Хреста Господнього єпископ Варсонофій очолив всенічне бдіння у Хресто-Воздвиженському храмі монастиря .Його Преосвященству співслужили ігумен Феогност ( Бодоряк ) - намісник монастиря з братією. Після великого славослів’я його Преосвященство, тричі покадивши Престіл, на якому лежав Святий Хрест, під спів «Святий Боже», підніс Хрест над головою і разом з духовенством , під звуки дзвонів виніс його на середину храму.Згідно з православною традицією владика звершив чин воздвиження Хреста Господнього, після чого помазав вірян освяченим єлеєм.

27 вересня в день престольного свята головного храму монастиря - Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього , до обителі прибув Патріарший намісник митрополит Переяслав - Хмельницький та Білоцерківський Епіфаній, який очолив святкову Літургію св.свт.Іоана Золотоустого. Його Високопреосвященсту співслужили запрошені архієреї : митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, єпископ Коломийський і Косівський Юліан, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій , єпископ Володимир-Волинський вікарій Волинської єпархії Матфей та єпископ ( на спокої ) Іоан. Після запричасного стиха до прихожан та гостей свята з проповіддю про подію Воздвиження Чесного Хреста Господнього звернувся єпископ Матфей.Цього дня велика кількість парафіян прийняли Святі Тіло і Кров Господні.По завершенню богослужіння відбувся велелюдний хресний хід навколо храму, після якого до присутніх з повчальним словом звернувся Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній.Владика , завершивши проповідь, подарував Манявській обителі древню ікону Покрови Пресвятої Богородиці , написану на Святій Горі Афон, після чого окропив вірян святою водою.Завершилось богослужіння святковим уставним многоліттям.
Прес-служба Закарпатської єпархії УПЦ КП.


Рекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: