середу, 15 квітня 2015 р.

Герб Закарпатської єпархії та його опис

При розробці герба Закарпатської єпархії (архієрея) УПЦ Київського Патріархату використані історичні елементи регіону, що відповідають традиції православного християнства. Щит герба обрано традиційної форми для геральдики даного регіону, що зустрічається в геральдичних рукописах і виданнях XVI – XIX ст.ст. 

Колір щита – блакитний. Це символізує віддання Закарпаття під опіку Пресвятої Богородиці, про що також маємо багато історичних відомостей. На щиті розміщений один зі списків Грушевської Чудотворної ікони Богородиці. По переданню, ця ікона походить з Михайлівського чоловічого монастиря в Грушево, який відноситься до найбільш стародавніх монастирів Хустської єпархії. За свідченням істориків «монахи Грушевського монастиря після відходу татар жалілися королю Угорщини Бейле ІV (1215-1270), що при нападі татар пропали всі їхні документи й грамоти та було пограбоване монастирське майно». 

1391 року монастир отримав від Константинопольського Патріарха ставропігію. Згідно з цим документом монастирю були підпорядковані всі русини і волохи, які жили в Мараморошському і Угочанському комітетах. До того ж часу, згідно з літописом, відноситься і передача монастирю ікони Богородиці, що була написана самим Святим Євангелістом Лукою. Під іконою, на щиті гербу, розміщений стародавній герб м. Ужгорода – виноградна лоза. Розміщувати на гербі символ кафедрального міста – є традиційною для православ’я історичною практикою. Розташування ікони на гербі Ужгорода - символізує кафедральне місто – єпархію, також говорить про омофор Богородиці над Закарпаттям. Варто звернути увагу і на легенду історичного гербу м. Ужгорода. Три зелених листа над гронами винограду – це Животворча Трійця та «Виноградник Христовий від віку тут бувший». Також на гербі присутні стандартні геральдичні символи православного єпископа та девіз. Колір митри обраний через богородичний символізм гербу. 

Легенда герба читається наступним чином: «Я, православний Архієрей, стережу та обробляю ввірений мені Виноградник Христовий землі Закарпатської, що знаходиться під омофором Богородиці. Стольним градом моїм є столиця цієї землі – м. Ужгород».

Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: