пʼятниця, 8 листопада 2019 р.

Олександрійська Православна Церква визнала Православну Церкву України.


Сьогодні, 8 листопада, Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор ІІ під час літургії в день Собору Архістратига Михаїла (за новим стилем) у храмі Архангелів (El-Zaher, Daher, Каїр, Єгипет) під час Божественної літургії поминав ім‘я Митрополита Київського і всієї України Епіфанія як Предстоятеля автокефальної Православної Церкви України.
Таким чином Олександрійський Патріархат долучився до числа Церков, які визнають автокефалію Православної Церкви України.
Як відомо, Олександрійська Церква має у диптихах друге після Вселенського Патріархату місце.
Головний Секретаріат Патріархії Олександрії і всієї Африки поширив офіційне повідомлення, де сповіщається про визнання Патріаршого і Синодального Томосу Вселенського Патріархату про автокефалію Української Церкви та включення імені Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія до Диптиху для поминання:


Блаженнійший Патріарх Олександрійський Феодор сповіщає про внесення Православної Церкви України до Диптиху: «Давньовстановлений Патріархат Олександрії після багатьох молитов, після багатьох обдумувань, в присутності багатьох архієреїв, в присутності вельмишановного Посла Греції, хотів би офіційно заявити, що з сьогоднішнього дня вніс в Диптихи Православну автокефальну Церкву України».

Митрополит Гвінейський Георгій за дорученням Патріарха зачитує офіційне повідомлення:


КОМЮНІКЕ
В останні місяці ми побачили налаштування/бажання Братів Святих Ієрархів визнати надану через синодальний томос Всесвятійшим Вселенським Патріархом Автокефалію Української Церкви.
Як це є відомим всім, наша Свята Кафолична Православна Церква функціонує через соборну систему управління, як отримала це за традицією і від Святих Вселенських Соборів. У зв'язку з цим і Голови Помісних Церковних Соборів є одними з їхніх членів.
У зв'язку з цим і ми, як член і виконавча влада налаштування/бажання Братів Святих Ієрархів, пом'янули в Диптиху Вселенської Православної Церкви предстоятеля Автокефальної Церкви Київської і всієї України Блаженнішого Митрополита Кир Кир Епіфанія, гаряче молячись про мир і добрий стан наших Православних Церков.
В Олександрії, 8 листопада 2019 р.
З Генерального Секретаріату Патріархату Олександрійського і всієї Африки+ Феодор, милістю Божою Папа і Патріарх Олександрійський і всієї Африки
Номер протоколу 115/2019
Високопреосвященним і преосвященним Архієреям нашого Святійшого Апостольського Престолу Святого Марка
Возлюблені святі Архієреї,
Після всього того, що з позитивним результатом ми обговорили і особисто з кожним з вас, і після зрілого обміркування і численних молитов, закликавши натхнення Утішителя Святого Духа, і піклуючись про єдність Православної Церкви, ми прийшли до рішення визнати Автокефалію Православної Церкви України і її Предстоятеля Блаженнішого к.к. Епіфанія, бо прийшов час.
+ Папа і Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II
У великому граді Олександрії
8 листопада 2019

Цитати

Цитати

Найкраще на сайті: