+

субота, 22 грудня 2018 р.

Відбулась прес-конференція архієреїв Закарпаття Православної Церкви України.Перший тиждень після історичного церковного собору 15 грудня 2018 р., на якому створено Православну Церкву України, позначився складними процесами, спрямованими на об'єднання в її лоно максимуму православних громад Закарпаття.
Про це повідомили архієреї на спеціальній прес-конференції. Закарпатська єпархія ПЦУ наразі налічує до 70 громад. Єпархію очолюють три єпископи – владика Варсонофій, владика Віктор і владика Кирил. Кожний з них має свої парафії, якими опікується. Крім громад, які від початку створювалися у лоні тодішніх церков Київського Патріархату і УАПЦ і зараз входять до ПЦУ, є і ряд громад, які свого часу вийшли з церкви Московського Патріархату. Ще 2017 р. це зробила громада с.Пилипець. Також ще перед собором до цього процесу приєдналося ужгородські громади св. Кирила і Мефодія (храм Ужгородської духовної академії), ужгородська громада св. Володимира і Ольги, чоловічий монастир у Чинадієво, та парафія при цьому монастирі. Нарешті 21 грудня до ПЦУ перейшла громада св. Першомученика архідиякона Стефана (с. Минай), ставши першою ластівкою цього процесу на Закарпатті у після-соборний період.
Архієреї поділилися власними враженнями від собору у Києві, який запам’ятався їм максимально толерантним ставленням усіх учасників одне до одного, здатністю йти на компроміси заради кінцевої цілі. Новоствореною церквою керуватиме Синод, куди крім митрополита Епіфанія входитимуть ще 12 владик: троє постійних членів (Святійший Патріарх Філарет, митрополит Макарій і митрополит Симеон) і дев’ять не постійних, які будуть змінюватися щороку.
Єпископ Варсонофій підкреслив, що процес розширення ПЦУ на Закарпатті має виключно добровільний характер, обійми українських єпископів відкриті для усіх братів з Московського Патріархату, що це об’єднання триватиме не один рік. Владика Віктор додав, що поки триває піст, великих змін очікувати не доводиться, проте після вручення Предстоятелю ПЦУ, митрополиту Епіфанію, 6 січня Томосу, справа вийде на новий етап. До нього долучиться “переважна більшість священиків, а ще більша кількість прихожан Закарпаття,” – додав владика. Він же пояснив процедуру переходу до помісної канонічної церкви: збирається громада, оформлює протокол про перехід (згода єпископа, з-під чиєї юрисдикції громада виходить, при цьому не вимагається), громада звертається до владики, під чию юрисдикцію переходить, відтак відповідне рішення реєструється в органах державної влади. Владика Кирило наголосив на глибоких історичних коренях творення єдиної православної церкви як в Україні у цілому, так і на Закарпаття зокрема.

Прес-служба Закарпатської єпархії, за інформацією Прес-центру ГолосКарпатРекомендована публікація

Щодо забезпечення права релігійних громад на зміну юрисдикційної підлеглості

З огляду на те, що протягом останнього часу було поширено низку заяв, де містяться застереження щодо сприяння органів місцевого с...

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)

Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ)
Графік перебування копії Томосу про автокефалію УПЦ на парафіях Закарпатської єпархії УПЦ ( ПЦУ).

Найкраще на сайті: