УВАГА! Змінено офіційний сайт Закарпатської єпархії ПЦУ.
Слава Ісусу Христу!
Шановний Олександре Олександровичу !
Вкотре звертаємось до вас з вимогою про скликання зборів Міжконфесійної Духовної Ради Закарпаття, для розгляду питання про доцільність перебування в ній представників УПЦ мп – так званої «Мукачівської Православної єпархії» ( керівник митрополит в Мукачево Феодор Мамасуєв). Хустська єпархія УПЦ мп ( керівник якої митрополит в Хусті Марк Петровцій ) в складі Ради не перебуває.
Також вимушені нагадати вам, що в червні місяці 2023 року на Закарпатті заборонили діяльність релігійних організацій, пов’язаних із рф. Відповідне рішення «Про зміцнення національної безпеки у сфері діяльності громадських та релігійних організацій на території Закарпатської області» прийняли депутати Закарпатської обласної ради на пленарному засіданні 10-ї сесії. У рішенні, зокрема йшлося: «Засудити та визнати неприпустимим діяльність на території Закарпатської області релігійних, церковних, громадських та інших організацій, які співпрацюють з країною-агресором – російською федерацією.»
Підтвердженням співпраці між рпц мп керівника так званої «Мукачівської Православної єпархії» митрополита в Мукачево Феодора Мамасуєва та інших керівників московського патріархату на Закарпатті, ви можете знайти на офіційному сайті рпц мп: http://www.patriarchia.ru , в розділі « Деятели Русской Православной Церкви».
Вчергове нагадуємо: Закарпатська єпархія Православної Церкви України, та інші релігійні організації Срібного краю, які підтримують прохання своїх парафіян розірвати будь-яку співпрацю та спілкування з Церквою, керівний орган якої в москві, вчергове заявляють, що ніяких спільних рішень, богослужінь чи засідань не можуть і не будуть проводити в присутності представників так званих «Хустської та Мукачівської православних єпархій», керівники тут яких: митрополит Марк ( Петровцій), єпископ Симеон (Голубка), митрополит Феодор ( Мамасуєв) та єпископ Іларій ( Гаврилець), які досі перебувають в лоні зареєстрованої в Україні так званої Української Православної Церкви (яка не змінила своєї назви на правдиву: російська Православна Церква в Україні, в порушення Закону України ), до моменту офіційного полишення ними церкви країни – агресора, та початку переговорів про об‘єднання в Помісній Православній Церкві України.
Вважаємо своїм обов'язком, шановний пане Олександре, нагадати й також про те, що росія не один рік веде повномасштабну війну проти України, вбиває тисячі наших співвітчизників, і мета цієї агресії відома і зрозуміла: перетворити всю нашу країну, в тому числі і Закарпаття, на окуповану територію, керовану від імені кремля зрадниками, терористами і кримінальниками. Найогидніше, що цей геноцид Української нації відбувається з благословення керівника російської православної церкви кирила (гундяєва).
І на завершення, шановний Олександре Олександровичу: вас обрали новим головуючим Міжконфесійної Духовної Ради Церков на Закарпатті в серпні 2020 року. З того часу ви не скликаєте зборів Ради, і не розглядаєте нашого попереднього звернення про доцільність перебування представників мп в міжконфесійному органі . По не зрозумілим нам причинам ви всіляко ігноруєте наші доводи в даному питанні.
В знак протесту проти таких дій з вашої сторони ми 11 листопада 2022 року офіційно заявили про свій вихід з Міжконфесійної Духовної Ради Закарпаття на всіх рівнях, так як до цього часу там перебувають представники Закарпатських єпархій УПЦ (в єдності з московським Патріархатом). Проте сьогодні бачимо, що не можемо стояти осторонь прийнятих в майбутньому рішень МДРЗ, поки в Раді перебувають представники мп.
Тому , враховуючи все вищенаписане , ВИМАГАЄМО:
1. Скликати засідання Міжконфесійної Духовної Ради Закарпаття, з обов'язковою присутністю представників Православної Церкви України , з наступним порядком денним :
- Про включення до складу Міжконфесійної Духовної Ради Закарпаття представників Закарпатської єпархії ПЦУ;
- Про включення до складу Міжконфесійної Духовної Ради Закарпаття представників Мукачівсько-Карпатської єпархії ПЦУ;
- Про включення до складу Міжконфесійної Духовної Ради Закарпаття представників Ужгородсько-Хустської єпархії ПЦУ;
- Про доцільність перебування представників УПЦ мп в Міжконфесійній Духовній Раді Церков при Закарпатській ОВА.
- Про переобрання голови Міжконфесійної Духовної Ради Закарпаття.
Від імені парафіян та духовенства Закарпаття:
Єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій
Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор
Єпископ Ужгородський і Хустський Кирил
Голова релігійної організації «Закарпатська релігійна громада Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви»
Єнокян Карен
18 вересня 2024 року
м.Ужгород.
Архіпастирю співслужили: протоієрей Ігор Войтович, ієрей Андрій Сусол, протодиякони Сергій Погребняком та Станіслав Черевко.
Після прочитання Євангелія Його Преосвященство виголосив слово проповіді та возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.
Також під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини й мирних жителів.
Пресслужба Закарпатської єпархії ПЦУ.
Його Преосвященству співслужили прот.Ігор Войтович, ієрей Андрій Сусол, протодиякони Станіслав Черевко та Сергій Погребняков.
Згідно з церковним уставом, після співу Великого славослів’я, владика Варсонофій очолив чин винесення з Вівтаря образу Хреста Господнього та його Воздвиження. Це священнодійство має глибокий символічний сенс. Воно нагадує вірянам про події 4 століття, коли мати боголюбивого імператора Костянтина – Єлена вирушила до Єрусалима на пошуки Хресного Древа, на якому був розп’ятий Спаситель. Тоді було знайдено три хрести, які були послідовно покладені на мерця. Після покладання третього хреста він чудесним чином ожив.
Християни, які в незліченній кількості прийшли вклонитися Святому Хресту, просили Єрусалимського Патріарха Макарія підняти, піднести Хрест, щоб усі могли споглядати Його. Тоді Патріарх та духовенство почали високо піднімати Святий Хрест, а народ, волаючи: “Господи, помилуй”, благоговійно поклонявся Чесному Древу. На згадку про ці події: триразове покладання хрестів на мерця і Воздвиження Хреста Господнього в Єрусалимі, у всіх соборах і монастирях, а також на архієрейських богослужіннях, звершується особливий чин 4-кратного Воздвиження образу Хреста Господнього.
На завершення Всенічного бдіння, єпископ Варсонофій, духовенство та віруючі з благоговінням вклонилися Чесному Хресту під спів святкових стихир, що оповідають про нищівну перемогу Господа Іісуса Христа над дияволом і смертю.
Пресслужба Закарпатської єпархії ПЦУ